Rádi bychom vám představili vedoucí pracovnici turistického informačního centra ve městě Odry, paní Ivetu Dibelkovou:

0
894

• Prosím, představte se nám krátce. Odkud pocházíte, jak dlouho pracujete v infocentru?

Pocházím přímo z Oder, kde jsem bydlela do 8 let, kdy jsme se přestěhovali na vesničku u Oder – Vítovku. Vyzkoušela jsem si i život v Praze, kam jsem odešla po škole, ale ráda jsem se zase vrátila do našeho krásného městečka. Na informačním centru v Odrách pracuji pět let.

• Zažila jste nějakou kuriózní situaci ve své práci?

Kuriózních dotazů máme za sebou spoustu, jako v každém íčku, ale ten, který mi utkvěl v hlavě, je určitě dotaz paní, která nám volala, že potřebuje znát výsledky testů krve a když jsme se jí ptaly, co tedy potřebuje od nás v informačním centru, tak odpověděla, že potřebuje vědět, PROČ jí paní doktorka nezvedá telefon??!!

• Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé, ale stojí za návštěvu?

Já osobně chodím ráda na Švédskou skálu nad vlakovou zastávkou Heřmánky. Auto se může nechat v Heřmánkách a příjemnou procházkou dorazit na místo. Procházka lesem nabije energií a jako bonus si na konci člověk odpočine v altánku s úžasným výhledem na krajinu.

• Jaký je váš oblíbený regionální produkt, který doporučujete?

Přímo v Odrách žádný typický produkt nemáme, ale v okolí spoustu. Ať už se jedná o výrobky kozích farem, lázeňské oplatky, dřevěné šperky, med od místních včelařů či zákusky místních pekařek.

• Jak by zněla pozvánka do vašeho města, regionu, informačního centra?

Letos lákáme turisty na nově otevřený Flascharův důl, takže se k nám určitě přijeďte podívat. Jedná se o důlní dílo vzniklé těžbou břidlice, návštěvníky čeká prohlídkový okruh čítající 300 m, zahrnující dvě patra, která jsou propojena 18metrovým větracím komínem – lezním oddělením. Flascharův důl je také součástí Technotrasy Moravskoslezského kraje – projekt, který propojuje unikátní místa, s výraznou technickou a řemeslnou vyspělostí severní Moravy a Slezska.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here