Rádi bychom vám představili pracovníka Turistického informačního centra v Opavě

0
814

֎ Prosím, řekněte nám, odkud pocházíte a jak dlouho pracujete v informačním centru?

Narodila jsem se v Opavě a žiji tady celý život. Opavu miluji a nikdy bych neměnila. Město mi dává vše, co pro život potřebuji. Je to krásné, čisté město plné historie a zeleně, ne nadarmo se mu říká bílá Opava. V informačním centru pracuji již 14 let a rovněž bych neměnila. Práce je to skvělá, inspirující a mám také štěstí na perfektní pracovní kolektiv.

֎ Vzpomenete si na nějaké kuriózní dotazy návštěvníků infocentra?

Za těch 14 let praxe se objevila spousta kuriózních dotazů, které mě dokázaly zaskočit, přivést do rozpaků či rozesmát. Byly to například dotazy typu: „Doporučte mi nějaké soukromé erotické služby.“, „Kde se mohu osprchovat?“, „Kde koupím nejlevnější boty na podpatku?“. Bohužel jsem se už také setkala s řadou nepříjemných kuriozit, např. při řešení stalkingu.

֎ Jaké je Vaše oblíbené místo v okolí, které není běžně známé z bedekrů, ale přesto stojí za návštěvu?

Denně se pohybuji v samotném centru města, které je pro mě zároveň nejoblíbenějším místem v Opavě. Na každém rohu na vás dýchne historie, můžete si dopřát procházku prstencem parků a vychutnat si kávu v jedné z mnoha příjemných kaváren.

Turistům téměř skryté místo, které ráda navštěvuji především v podvečerních hodinách, je poutní kaple sv. Anny uprostřed polí v místní části Opava-Jaktař. Na tomto místě najdeme kovovou napodobeninu původní kaple z 18. století a při dobré viditelnosti lze odtud dohlédnout až na vrcholky Jeseníků. Obzvlášť si pak ráda vychutnávám mystickou atmosféru tohoto místa při západu slunce.

֎ Jaký je Váš oblíbený regionální produkt, který osobně doporučujete?

Regionálních produktů najdeme v oblasti Opavského Slezska spoustu. Pokud by se mělo jednat o čistě opavské produkty, tak za zmínku jistě stojí tradiční vánoční baňky podniku Slezská tvorba a také pro všechny známé fidorky, které se vyrábí v opavské továrně Mondelēz. Já osobně jsem si zamilovala certifikované výrobky s označením OPAVSKÉ SLEZSKO regionální produkt. Nechci zde žádné regionální produkty konkrétně vyjmenovávat, protože všechny stojí za to a jsou originální a jedinečné.

Děkuji za rozhovor
RED

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here