Turistické informační centrum, první krok na vašich cestách

0
569

Informační centra v období adventu

Přijďte do informačních center pro zimní pohled, kalendář, drobný suvenýr, nebo jen načerpat informace, jak si toto období v klidu a spokojeně užít.

Pracovníci turistických informačních center (TIC) stále pracují s informacemi, získávají je, zpracovávají a poskytují. Pokud nám pandemie koronaviru umožní pracovat dále bez omezení provozu, získáte v informačních centrech přehled všech akcí, vč. těch adventních a vánočních, informace o výstavách, sportovním vyžití, jako je např. veřejné bruslení ap. V informačních centrech můžete rovněž očekávat nejširší výběr pohlednic různých vydavatelů, či nabídku drobných dárků a upomínkových předmětů, často i s vánoční tematikou.

Svět informačních center v roce 2021

Turistická informační centra se před 27 lety sdružila a vytvořila si vlastní asociaci (dnes A.T.I.C. ČR). Jejím prostřednictvím se pak pracovníci infocenter setkávají, vzdělávají a organizují společné akce. Letošní rok byl stejně jako loňský výjimečný v tom, že řadě společných aktivit příliš nepřál, informační centra se otevřela až 10. května. I přesto se letos podařilo poměrně mnoho různorodých akcí uskutečnit.

Turistická informační centra (TIC) se letos v počtu 117 provozoven zapojila do prázdninové soutěže s Českou televizí (ČT: D), zúčastnila se ankety o Oblíbené informační centrum roku 2021 (zapojení cca 470 TIC), s vydavatelstvím KAM po Česku, a řada infocenter také přihlásila své propagační materiály do soutěže turistických propagačních materiálů Turistpropag. Novinkou bylo zapojení informačních center do projektu České Televize „Artoulky“, do níž TIC pro milovníky architektury a umění připravila tipy na výlety.

Na sklonku října se uskutečnil „Týden turistických informačních center“, ke kterému se přihlásilo více než 140 infocenter. Jeho cílem bylo přiblížit činnost infocenter veřejnosti, pozvat návštěvníky na drobné občerstvení, nebo k vyluštění kvízu, popovídat si apod. Lepší covidová situace letos na podzim umožnila uskutečnění členského fóra A.T.I.C. ČR, kde se po roce a půl opět setkali pracovníci infocenter, aby mohli společně probrat novinky v cestovním ruchu a plány asociace na další období. Asociace také v druhé polovině roku spustila další vzdělávací semináře pro pracovníky infocenter v krajích ČR. Dosud se těchto školení zúčastnilo již více než 150 pracovníků. Asociace turistických informačních center ČR se také rozrostla o 14 nových členů a vytvořila si pro své další směřování novou strategii.

Pro zbytek roku a k vánočním svátkům všem přejeme pevné zdraví, co nejméně omezení k cestování a aby informační centra byla stále plná úsměvů přicházejících turistů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here