Pochmurný podzimní čas vám zpříjemní Novoměstská radnice v Praze

0
548
Výstava Tarit Velika Arkana

Ze sedmdesátimetrové vyhlídkové věže Novoměstské radnice je překrásný výhled na stověžatou matičku Prahu, v bývalém bytě věžníka se nachází stálá expozice o historii Nového Města pražského a ochoz je zpřístupněn až do třetího adventního víkendu. Každý si vybere z bohatého kulturního programu akci dle vlastního gusta, konají se zde koncerty, výstavy a další kulturní a společenské akce. Již poosmé si letos na radnici užijete i klidnou předvánoční atmosféru na adventním trhu, který se stal po letech tradičním místem pro radost, setkávání, vánoční nákupy a odpočinek.

Do 7. 11. se koná v Galerii v přízemí výstava černobílých fotografií Jiřího Wackermana Retrospektiva 2008-2020 a od 11. 11. do 9. 12. vám bude v rámci programu Světového romského festivalu představeno dílo výtvarného umělce Zorana Tairoviće na výstavě Tarit / Velika Arkana. Od 10. 11. do 12. 12. návštěvníci uvidí práce nejmladší umělecké generace na výstavě Pod kůží v Galerii ve věži. Od 14. prosince na Novoměstské radnici už podruhé vystaví v souvislosti svých pětasedmdesátých narozenin své dílo český malíř, grafik a ilustrátor Tomáš Bím.

Nezapomenutelnou hodinu v naprosté tmě s nevidomým průvodcem zažijete na Neviditelné výstavě a 5. 12. na prodejní Pražské podzimní výstavě nožů / Knives 2021 uvidíte nejlepší produkci nožířského umění v Evropě a ČR. Milovníci sochařství si mohou prohlédnout sochu Neptuna Bohuslava Schnircha, betonové polštáře Veroniky Psotkové či barevné sochařské dílo Alexandry Koláčkové na nádvoří.

Dne 13. 11. si budete moci zakoupit ochutnávku širokého výběru whisky za minimální ceny na Whisky Life! Prague 2021 a zúčastnit se pod vedením zkušených odborníků speciálních masterclasses. Novoměstská radnice se stala po letech již tradičním místem setkávání, a i přes nesnadné okolnosti pandemie by chtěla i letos zůstat místem, kde je možné se příjemně před Vánoci zastavit. O třetí adventní neděli 12. 12. si tedy v jejím zázemí a přilehlé části parku na Karlově náměstí užijete během Adventního zastavení nabídku zejména kvalitního vína, kávy, svařáku, pochutin, rakouských delikates, street foodu pro zahřátí, ale také drobných dárečků aj.

Podzimní a adventní čas bude hlavně plný hudby. Na třetím koncertu 26. Mezinárodního jazzového festivalu si poslechnete dva skvělé pianisty, Janu Bezek a Samuela Yirga Mitiku a během dvou Podzimních stylových večerů smyčcový orchestr Harmonia Praga. V historickém Velkém sále vystoupí též např. Kühnův smíšený sbor, Kateřina Englichová s Vilémem Veverkou a Jitkou Hosprovou, Emily Pogorelc s Borisem Prýglem a Ahmadem Hedarem, jeden z nejlepších neaboriginských hráčů na didgeridoo na světě, Ondřej Smeykal, Roman Janál – baryton s Karlem Košárkem – klavír a Dvořák Piano Quartet. Konat se zde bude i adventní koncert ZUŠ Lounských a ZUŠ I. Hurníka Praha 2 – Královské Vinohrady, závěrečný koncert letošního Novofestu – Trio Siraels a další.

Aktuální informace a podrobnosti naleznete na:
www.nrpraha.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here