Už 10 let je na Mělníku Mekuc synonymem kultury

0
588

Město na soutoku největších českých řek Labe a Vltavy je kromě skvělého vína proslulé i tím, že po celý rok žije kulturními událostmi.

Během nich hraje už od roku 2012 nenahraditelnou roli Mělnické kulturní centrum, o.p.s., známější pod zkratkou Mekuc. Přechod dříve samostatných institucí Masarykova kulturního domu, Městské knihovny Mělník, galerie Ve Věži a Turistického informačního centra Mělník pod jednu organizaci nastartoval díky výborné spolupráci jednotlivých poboček rozkvět kulturního a společenského života, který oceňují nejen místní, ale i návštěvníci města včetně zahraničních.

V nadcházejícím roce 2022 oslaví Mekuc 10 let od svého založení a zároveň 85. výročí dostavby Masarykova kulturního domu, památkově chráněné budovy v čistém stylu prvorepublikového funkcionalistického purismu, v níž se koná většina jeho pořadů. Při této příležitosti připomene v MKD od 10. listopadu 2021 do 11. ledna 2022 výstava Mělník se baví… 10 let s Mekuc deset let úspěšné činnosti Mekuc a jeho čtyř poboček i tvorbu souborů, které Mekuc podporuje a které mají v MKD své stálé působiště.

Mělnické kulturní léto, Zámecká scéna Mělnického vinobraní či kulturní program Adventních a Vánočních trhů na náměstí Míru nadchnou každoročně tisíce návštěvníků. Stejně tomu je i letos, kdy předvánoční těšení zahájí rozsvícení vánočního stromu 27. listopadu při Vítání adventu s mladým vínem a každou následující sobotu obohatí Adventní trhy odpolední vystoupení místních souborů i významných hostů. Třídenními Vánočními trhy 17.–19. prosince pak sváteční přípravy vyvrcholí. Přijeďte si užít předvánoční čas do Mělníka vonícího svařeným vínem, lahodnými perníčky a vzácným kořením a nalaďte se na nadcházející nejkrásnější svátky roku.

Kulturní akce se budou konat i v MKD, divadelní inscenace Přízraky, Šťastný vyvolený, Lakomec, představení plné netradiční závěsné akrobacie Wendigo či autorský muzikál DS Nové divadlo Mělník Šeherezáda. Zazní zde koncerty pěveckých hvězd Štefana Margity, Václava Neckáře a dalších, nebudou chybět ani vánoční vystoupení místních souborů a spolků.

Mělnické kulturní centrum, o.p.s. – Mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here