Dolní Poohří v hledáčku turistů

0
1030

Kraj podél řeky Ohře má připraveno pro každého návštěvníka tolik zážitků, kolik jen lze při letní dovolené stihnout. Na své si tu přijdou cyklisté, milovníci adrenalinu i turisté, kteří hledají tajuplná místa k nikým nerušeným toulkám. Na svou letní dovolenou v Dolním Poohří si rozhodně nezapomeňte přibalit fotoaparát.

Na prázdninové snímky Dolního Poohří se už těší v Destinační agentuře Dolní Poohří. Jako každoročně agentura vyhlásila fotografickou soutěž Poohří vaším objektivem, která je otevřena pro každého – profesionální fotografy, amatéry i děti. Čas na poslání fotografií vyprší 31. října 2019, poté je vyhodnotí komise. Na fotografy čekají hodnotné ceny a jejich snímky se objeví v kalendářích na rok 2020. Zasílat je můžete na e-mailovou adresu info@dolnipoohri.eu.

Dolní Poohří je pestrá krajina plná historických památek, atraktivních cyklistických tras i málo známých míst, která uspokojí návštěvníky, hledající klidnou dovolenou. Regionem prochází páteřní Cyklostezka Ohře, z níž vede celá řada odboček, například k neprobádaným Doupovským horám či do přírodního parku Džbán. Dovolenou u vody nabízí Nechranická přehrada, která je centrem vodních sportů i rybářů. Za prozkoumání stojí i královská města Kadaň či Louny, unikátní centrum chmelařství Žatec a lázeňské město Klášterec nad Ohří. Řeka Ohře je lemována starými středověkými hrady i výstavnými zámky, jako je Stekník na Žatecku či Nový Hrad a Libochovice u Loun.

Destinační agentura Dolní Poohří, o.p.s.
nám. Prokopa Velkého 1951, 438 01 Žatec
provozovna: Chmelařské muzeum, nám. Prokopa
Velkého 1952, 438 01 žatec
E-mail: info@dolnipoohri.eu
Tel.: +420 731 086 714
www.dolnipoohri.eu
www.branadocech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here