TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, PRVNÍ KROK NA VAŠICH CESTÁCH

0
1171

Potřebujete solidní mapu, pohled, tip na další výlet? Navštivte informační centra, i v září mají otevřeno v týdnu, v sobotu a místy i v neděli.

Turistická informační centra (TIC) pro vás mají aktualizované a ověřené kontaktní údaje, provozní doby, vstupné i novinky památkových objektů, muzeí, rozhleden a dalších turistických atraktivit. Výhodou TIC je, že se nachází v centru města, většinou na náměstí.

V informačních centrech můžete očekávat nejširší výběr pohlednic různých vydavatelů. Máte na výběr také z množství suvenýrů a upomínkových předmětů. Získáte zde mapu příslušné oblasti, můžete zabrouzdat na internet, zjistit si vlakové a autobusové spojení, ověřit si předpověď počasí a přímo získat tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu, jak strávit svoji dovolenou v místě vašeho pobytu.

Pracovníci TIC se vzdělávají
Během celého roku organizuje Asociace turistických informačních center ČR pro své pracovníky vzdělávací semináře. Několik dalších seminářů se uskuteční v září a říjnu letošního roku. Podle počtu přihlášených zájemců na některé z nich je již dnes zřejmé, že jejich témata jsou opět atraktivní. Poslední z letos již realizovaných seminářů se uskutečnil v Olomouckém kraji na téma: „Facebook a facebooková reklama“. O seminář byl velký zájem a navázal tak na úspěšný seminář konaný v Praze v únoru a březnu s názvem „Improvizace pro pracovníky turistických informačních center“.

Evidence počtu návštěvníků v infocentrech
V průběhu letošního roku byly zavedeny v mnoha desítkách informačních center nové sčítače návštěvníků. Tyto sčítače evidují automaticky počet návštěvníků, kteří do informačního centra vstoupili, a to na principu přerušení ultrazvukového paprsku. Sčítač umožňuje vyhodnotit aktuální stav počtu návštěvníků v informačních centrech, porovnat jej v jednotlivých měsících, dnech, týdnech i meziročně. Systém je průběžně odlaďován a vylepšován.

K tomu mají všechna certifikovaná informační centra, kterých je nyní v České republice již více než 440, k dispozici uživatelský program na záznam počtu návštěvníků, v němž lze odlišit české turisty od zahraničních, zaznamenávat služby, které návštěvníci v informačním centru využijí, nebo okruhy jejich dotazů, případně i jazyk, kterým zahraniční návštěvníci hovoří.

www.aticcr.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here