MIRAKULUM: JE NÁM ŠEST!

0
1315

Když dítě oslaví šesté narozeniny, nastává v jeho životě první změna. Zamíří totiž do školních lavic. Jenže i když má takový človíček pocit, že je konečně „velký“, ještě dlouho se bez rodičů neobejde. Stejně je na tom i Park Mirakulum: Už odrostl jeslím i školce, ale pořád je to jen šestiletý chlapec, který potřebuje naši péči.

Vodní svět najdete kousek od vchodu do parku a kromě osvěžení, které je v letošním horkém létě opravdu vhod, tu najdete také zábavu a poučení. Proto tu místo bazénů je vodopád, jezírka, potůčky a říčky. Vodu, která jimi protéká, mohou děti pomocí hrází zastavovat anebo přesměrovat. Věděli jste například, jak vzniká mlha či že voda může téct i pozpátku a do kopce? V další části „vodní oázy“ najdete třeba náhodně stříkající vodotrysky či sloupy s kyblíky, které se plní vodou a převrhnou se na vás zrovna ve chvíli, kdy to nejméně čekáte.

Ve středu parku pak stojí majestátní hrad s osmi věžemi a podzemními chodbami. Je v Mirakulu od samého začátku a před letošní sezonou získal svou definitivní podobu. Novou osmou věž, která je ze všech nejvyšší a stojí přímo uprostřed hradního nádvoří, zvnějšku obíhá drátěný průlez. Všechny věže jsou v několika úrovních propojené schodišti, žebříky, můstky a skluzavkami a celý hrad tak funguje jako mohutná adrenalinová průlezka. Nechybí tu ani dlouhý tobogán, na kterém si užijete sešup až do podzemí.

K velkým atrakcím Mirakula patří také Lesní město, což je vlastně obrovský lanový park. Jeho stezky, tunely, průlezky, skluzavky, ale i rozsáhlé podzemní chodby byly doslova vestavěné do vzrostlého lesa a děti i jejich rodiče se tu mohou procházet vysoko nad zemí (anebo v temném podzemí). Podobně funguje také Lanové centrum, které je však v trochu menší výšce.

Tak co, pořád si nechcete tohle všechno a mnohé další vyzkoušet na vlastní kůži? My věříme, že ano. Proto vás zveme na oslavu šestých narozenin Parku Mirakulum, která proběhne 8. září. Těšit se můžete na všechny zmiňované atrakce, narozeninový program v amfiteátru či výtvarné dílničky. Jezdit bude také vláček a zábavu si budou moci návštěvníci užít rovněž v Tankodromu.

Více na www.mirakulum.cz nebo na www.facebook.com/ParkMirakulum

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here