SUŠICE PRO AKTIVNÍ DŘÍVE NAROZENÉ

0
1858
Sušice – kaple Anděla Strážce

Hledáte příjemnou dovolenou s možností výletů do přírody, návštěv památek, příjemného relaxu v sauně či bazénu, završené nějakým kulturním zážitkem bez davu turistů? Pak je Sušice jistě dobrou volbou.

Sušice – hřiště pro seniory

Sušice je krásná v každém ročním období a podzim zde již není tolik turisticky vytížený. Nudit se u nás ale určitě nebudete. Sušická pavučina, síť 20 km pěších stezek po Sušici a okolí, nabízí příjemné procházky po městě s poznáním historických památek i při řece Otavě v lesoparku Luh, kde je nesčetné množství cestiček k prozkoumání. Součástí pavučiny jsou i výlety na vyhlídková místa, kde budete mít Sušici jako na dlani. Jste-li sportovně založení, můžete navštívit oblíbené hřiště pro seniory v parku u ZŠ T. G. Masaryka nebo si půjčit elektrokola a vyrazit na hrad Rabí nebo Velhartice či jen tak při krásné řece Otavě po Otavské cyklostezce. Chcete si zasportovat raději v teple? Pak si zahrajte squash nebo bowling v hotelu Pekárna v Sušici. Širokou nabídku sportovních aktivit nabízí také Sportoviště města Sušice. Po náročném dni si užijete zábavu v krytém plaveckém bazénu. V sauně či vířivce si prohřejete svaly a načerpáte pozitivní energii.

Sušice – náměstí

Večer můžete zajít do kina nebo posedět v některé z mnoha útulných kaváren a restaurací. Kdo chce navštívit zajímavou výstavu, může zajít do Galerie Sirkus v budově kina anebo do výstavních prostor sušické radnice. Historii můžete poznat v Muzeu Šumavy, kde se dozvíte nejen o sirkách, které Sušici proslavily, ale uvidíte také např. bohatou sbírku šumavského skla, kapucínskou knihovnu nebo cínový poklad.

Sušický mechanický betlém

Každou celou hodinu se také spouští mechanický betlém, který zobrazuje město Sušici a představuje tradiční řemesla staré Šumavy.

Přijměte pozvání do našeho malebného města. V Sušici si každý najde to své.

 

Městské informační centrum Sušice
náměstí Svobody, 342 01 Sušice
Tel.: +420 376 540 214
E-mail: icsusice@mususice.cz
www.mestosusice.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here