Navštivte Havlíčkův Brod

0
829

Havlíčkův Brod je přitažlivé, starobylé město, jehož historie sahá až k počátku 13. století. Navštivte jeho historické stavby, Štáflovu chalupu nebo Havlíčkův dům.

Doporučujeme vám navštívit unikátní historickou stavbu – Štáflovu chalupu, která je jedinou národní kulturní památkou ve městě, nebo Havlíčkův dům, kde sídlí Muzeum Vysočiny. Zde můžete shlédnout nejen stálou expozici o významném českém spisovateli K. H. Borovském. Příjemné chvíle můžete strávit také procházkou v parku Budoucnost. Ten je situován v údolí Cihlářského potoka, s unikátní kaskádou rybníků a rybníčků. Pochutnat si zde můžete
na zdravých dobrotách v nově otevřeném stánku s občerstvením. Město jako na dlani se vám představí z ochozu věže kostela Nanebevzetí Panny Marie. Turisticky atraktivní je také nárožní věž (bašta), část hradeb městského opevnění ze 14. století se stálou expozicí významného rodáka Otakara Štáfla. Součástí výstavy jsou autorská dioramata ze života Karla Havlíčka Borovského.

I letos se můžete těšit na podvečerní koncerty na náměstí – každou středu v rámci Havlíčkobrodského kulturního léta a nedělní koncerty pořádané městem. Pro nejmenší diváky bude každou středu připravena odpolední pohádka. V sobotu 12. září při dni oslav Dnů evropského dědictví navštivte zdarma otevřené památky ve městě. Slavnostním vyvrcholením bude koncert swingové kapely Polenský Big Band o páté hodině odpolední.

Přijměte srdečné pozvání do našeho krásného historického města, rozhodně nebudete litovat.

Městské informační centrum
Havlíčkovo náměstí 57, 580 01 Havlíčkův Brod 1
Tel.: +420 569 497 357, 109
E-mail: icentrum@muhb.cz
www.muhb.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here