V Jindřichově Hradci to bude zase žít

0
1208

Tisíce tuzemských i zahraničních turistů každoročně obdivují komplex Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec, který se svou rozlohou řadí na třetí místo v České republice. Snad bude letos situace příznivá natolik a v letních měsících se v jeho kulisách uskuteční např. plánovaná činohra „Josef Švejk aneb Tak nám zabili Ferdinanda“ či operní představení „Prodaná nevěsta“.

Nenechte si ujít ani návštěvu Muzea Jindřichohradecka s největším lidovým mechanickým betlémem na světě Krýzovými jesličkami, které procházejí rozsáhlou průběžnou rekonstrukcí. První letošní aktivitou muzea bude výstava „Rok v kuchyni Magdaleny Dobromily aneb co pradědečkům chutnalo“. Muzeum fotografie a moderních obrazových médií připravilo na zahájení sezóny hned dvě výstavy, které prezentují široké spektrum fotografie. První z nich nese název „Dagmar Lühringová & Václav Novotný / Zátiší a Krajina severních Čech“, druhým počinem je pak výroční výstava Asociace profesionálních fotografů České republiky s názvem „Projekt 101“. Dům gobelínů, ukazuje šikovnost tkadlen přímo při práci či pořádá řadu zajímavých workshopů. Pracovníci Hvězdárny a planetária F. Nušla nezahálejí a připravují průběžně pořady pro školy i veřejnost. V současné době se prezentují také zábavně-vzdělávacími videy ze světa astronomie, fyziky či chemie na novém Youtube kanále. Výstavní dům Stará radnice nabídne letos vedle stálých expozic například výstavu karikatur „Čeští vědci a jejich vynálezy“ či k loutkovému animovanému večerníčku „Krysáci“.

Na výlet do okolí se můžete opět vydat Jindřichohradeckou úzkokolejkou, která vás již tradičně proveze krajinou České Kanady a to buď klasickým motoráčkem nebo historickým parní vlakem.

Infocentrum Jindřichův Hradec
www.infocentrum.jh.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here