ÚSTÍ NAD LABEM DOKÁŽE PŘEKVAPIT!

0
1329

Centrum města Ústí nad Labem vám přiblíží tři poutavé trasy, z nichž každá se zaměřuje na jiné téma, ale všechny vás zavedou na nejpozoruhodnější místa. Čekají vás památky středověku i věku průmyslového, stoleté luxusní paláce i nejmodernější architektura.

Trasa s názvem Ústecká NEJ vám představí ústecké unikáty, jejichž zásluhou je město republikovou, evropskou či dokonce světovou jedničkou. Dozvíte se, který kostel se může pochlubit nejšikmější věží ve střední Evropě, která budova byla v letech 1930–1934 nejvyšší v Československu, který objekt byl jako první v Československu napojen na dálkové vytápění, kde poprvé promluvil film nebo kde se vyrábělo nejslavnější mýdlo v Československu. Zdá se vám tolik superlativů na jedno město příliš?

Ústí nad Labem se v druhé polovině 19. století proměnilo v přední průmyslovou metropoli rakousko-uherské monarchie. Stráně nad městem tak začaly plnit honosné paláce místních továrníků a obchodníků. A právě po těchto vilách vás provede druhá trasa s názvem Vilová architektura. Uvidíte, kde žil textilní magnát Carl Friedrich Wolfrum nebo slavný uhlobaron Ignaz Petschek. Zjistíte, kterému domu se říká „Dům žluté ponorky“, protože zde pobýval výtvarník, jež pro skupinu Beatles vytvořil legendární fi lm Žlutá ponorka. Mnohé z vil si dodnes uchovaly někdejší noblesu a staly se sídlem nejrůznějších organizací.

Zvolíte-li třetí trasu, nazvanou Zlatá čtyřka, poznáte nejvýznamnější městské dominanty. Kostel Nanebevzetí Panny Marie, vyhlídkový zámeček Větruše, hrad Střekov nebo Mariánský most jsou dnes výraznými symboly města a spojují dávnou minulost s naší současností. Trasa vám ale odhalí i mnohé další pamětihodnosti a zajímavá místa.

Všechny tyto trasy jsou zpracovány také formou audionahrávky. Vašimi průvodci budou filmová hvězda Marlene Dietrich, bájný kníže Přemysl Oráč a jiné slavné osobnosti spojené s metropolí. Audioguidy si můžete zapůjčit v Informačním středisku města Ústí nad Labem.

Informační středisko města Ústí nad Labem
Mírové námestí 1/1, 400 01 Ústí nad Labem
Tel.: +420 475 271 700
E-mail: info.stredisko@mag-ul.cz
www.usti-nad-labem.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here