ZIMA A JARO V KLÁŠTERCI NAD OHŘÍ

0
1037

Již při příjezdu do Klášterce nad Ohří vás zaujme jeho poloha v údolí klikatící se Ohře mezi vrcholky Krušných hor a Doupovských vrchů. Z hlavní silnice mezi Chomutovem a Karlovými Vary se otevírá výhled na městskou památkovou zónu – historické centrum s červeným zámkem, věží radnice a dvěma kostely.

Zámek obklopuje desetihektarový zámecký park, který láká k procházkám i k poznávání vzácných dřevin. Na své si zde přijdou jak milovníci dendrologie, kteří si díky poznávacím dřevěným tabulkám u těch nejvzácnějších dřevin osvěží či prohloubí své znalosti, tak i klasičtí turisté. Park totiž nabízí spoustu výhledů a jedinečných zákoutí, část je tvo
řena romanticky působícími skalami, nad kterými se nachází ojedinělý soubor sedmi mariánských výklenkových kaplí. V blízkosti novogotického zámku s bohatou sbírkou historického porcelánu pak zaujme sochařská výzdoba od barokního mistra Jana Brokofa i malebný letohrádek zvaný sala terrena.

Zámeckým parkem se dá projít k lázeňskému areálu Evženie. Ve stáčírnách můžete ochutnat tři minerální prameny i klášterecké lázeňské oplatky. Je možné si objednat lázeňské procedury a wellness balíčky, jejichž součástí je pobyt v krytém bazénu s vířivkou a saunou. Příjemné posezení nabízí restaurace a kavárna, oblíbené jsou tenisové kurty.

Lázeňský areál se nachází na klidném místě u řeky, okolí je protkáno turistickými trasami i cyklostezkami. K pěšímu výletu lákají zříceniny hradů Šumburk a Egerberk, odkud jsou krásné výhledy na město a okolí.

Zimní sportovní vyžití nabízí skiareál Alšovka, který si oblíbily zejména rodiny s dětmi.

Poučení i možnost rukodělného tvoření nabízí nová expozice porcelánky Thun 1794 s názvem Holky z porcelánu. Název má podle známého českého filmu, který se tu v 70. letech natáčel. Návštěvníci si mohou projít expozici věnovanou filmu nebo i celý závod s odborným průvodcem. K dispozici je Porcelánová školička, ve které si malí i velcí návštěvníci vyzkoušejí práci dekoratérů porcelánu. Na závěr prohlídky si mohou v podnikové prodejně vybrat ze široké nabídky porcelánového zboží.

Turistické informační centrum
Nám. Dr. E. Beneše 85
431 51 Klášterec nad Ohří
Tel.: +420 474 359 687
E-mail: icklasterec@muklasterec.cz
www.klasterec.cz

foto: Vlasta Fišrová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here