DOLNÍ POOHŘÍ ODSTARTUJE SEZÓNU ŠPACÍREM

0
1170

Turistická sezóna v Dolním Poohří začne v roce 2019 vskutku turisticky. Zahájení proběhne v rámci tradičního Prtského špacíru, pěší a cyklistické túry okolím Postoloprt, v sobotu 13. dubna. Ani letos nemohou na zahájení sezóny chybět pohádkové postavy z Dolního Poohří – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie.

Program v Postoloprtech, kde budou trasy Prtského špacíru začínat, startuje 13. dubna v 10 hodin. Slavnostního zahájení se ujme a turistům se představí nový ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Bc. Lukáš Pichlík, pochodníky přivítá též starosta města Postoloprty Mgr. Zdeněk Pištora a předseda správní rady Destinační agentury Jaroslav Špička. Sezónu v Dolním Poohří zahájí především trojice místních pohádkových bytostí – Ohřinka, Ohřínek a víla Egerie. Děti se mohou těšit na zábavné scénky, soutěže a chybět nebude ani hudba.

Pro malé i velké turisty budou připraveny trasy od 8 do 42 kilometrů, které je zavedou na zajímavá místa Dolního Poohří. Jedna z nich povede na zámek Nový Hrad v Jimlíně, který nabídne všem účastníkům pochodu prohlídky zdarma a zároveň krátký šermířský program. Dětem bude určena pohádková trasa, během níž budou plnit úkoly a zavede je též na návštěvu do rodinné farmy ve Vrbce. Registrace účastníků pochodu bude probíhat od 9 do 11 hodin. V cíli je čekají pamětní listy a drobné dárky.

Zahájení turistické sezóny v Dolním Poohří postupně putuje podél toku Ohře. Vloni se slavnost konala mezi chmelařskými památkami Pražského předměstí v Žatci. Přes velmi chladné počasí dorazily stovky návštěvníků.

Destinační agentura Dolní Poohří, o.p.s.
nám. prokopa Velkého 1951, 438 01 Žatec
Provozovna: Chmelařské muzeum, nám. prokopa
Velkého 1952, 438 01 Žatec
E-mail: info@dolnipoohri.eu
Tel.: +420 731 086 714
www.dolnipoohri.eu
www.branadocech.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here