SPORT AREÁL KLÍNY

0
1644

Ve Sport areálu Klíny již sedmým rokem tvoří místní nadšenci bikepark. Z jedné lehké modré trasy, která vznikla jako první v roce 2012, se postupně bikepark rozrůstal. Stavěly se červené a černé trasy určené pro pokročilé bikery. Letošní novinkou je postavená nová zelená trasa, kterou sjede na kole nebo koloběžce téměř každý.

Bikepark Klíny má celkem cca 6 km sjezdových tratí všech obtížností a stavitelé plánují další rozšíření. Díky čtyřsedačkové lanovce jezdci nemusí šlapat do kopce. Lanovka je pohodlně vyveze zpátky na start tratí. Pro letošní letní sezonu přibylo na tratích mnoho prvků (klopenky, skoky, boule, dřevěné lávky, mohutné mosty přes bobovou dráhu apod.), díky kterým se jízda stává zábavnou a jezdec si zde na kole užije celý den. Tratě vedou krásnou přírodou Krušných hor, kdy má cyklista požitek nejen ze samotné jízdy, ale může se i kochat skvělou krajinou na čerstvém vzduchu.

Unikátní novinkou je bezpečná bobová dráha, která začíná u nástupiště lanovky. Bobová dráha o délce 900 metrů vede po sjezdovce, přes dlouhý most, který křižuje místní komunikaci, dále krásným smrkovým a dubovým lesem a končí u nástupiště lanovky, která bobisty odveze zpět do areálu. Tato lehce adrenalinová atrakce je opravdu pro každého a malí a velcí bikeři ji mohou po náročném tréninku na kole využít jako relax. V areálu nechybí ani půjčovna kol nebo koloběžek, a pokud nemáte vlastní vybavení, rádi vám ho zapůjčí, klidně na celý den.

Otestovat vlastní sílu, obratnost a rovnováhu, která je pro cyklisty důležitá, mohou návštěvníci v nízkém a vysokém lanovém parku, lesní posilovně, nebo na lezecké stěně.

V areálu si přijdou na své opravdu všichni, od malých prcků po babičky a dědečky v nejlepších letech. Díky Mammut baru a restauraci Emeran můžete dopřát i chuťovým buňkám. Místní šéfkuchaři a barmani ví, co mají mlsné jazýčky nejraději.

A když je špatné počasí? Nic se neděje, můžete využít sportovní halu s lezeckou stěnou, nebo se ukrýt do wellness či fitness v hotelu Emeran. Pokud pro sebe a své malé bikery hledáte to správné místo pro letní dovolenou, ve Sport areálu Klíny v Krušných horách to stojí za to!

Letní provozní doba:
Vždy od 11.00 do 18.00 hodin v těchto termínech:
• Květen, říjen – pouze víkendy
• Červen, září – od středy do neděle
• Červenec, srpen – od pondělí do neděle

Více informací najdete na www.kliny.cz

SPORT AREÁL KLÍNY
Rašov 64, 436 01 Klíny
N 50°37.71228’, E 13°33.89457
Facebook: SportarealKliny, BikeparkKliny
www.kliny.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here