UŽIJTE SI PRIMA PRÁZDNINY NA TURNOVSKU

0
933

Již několik let jsou na letní sezónu vydávány Turistické noviny Turnovska, které přinášejí tipy na výlety, kulturní a sportovní tipy, informace o možnostech trávení volného času pro celou rodinu a další zajímavosti. Najdete zde i kompletní nabídku pro rodiny s dětmi a také program Turnovského léta, které probíhá po dobu letních prázdnin. Noviny jsou zdarma k dispozici v Regionálním turistickém informačním centru Turnov a v dalších infocentrech nejen v Českém ráji, ale i v okolí. Stáhnout si je můžete také na webových stránkách turnovského infocentra.

Z nabídky vybíráme:

Za pověstmi Českého ráje – turistická hra pro malé i velké cestovatele.

K Českému ráji se váže množství legend a pověstí. Pojďte a vydejte se s Černým rytířem do Hruboskalského skalního města, s loupežníky na Maloskalsko či s vílou Jizerýnou do Horního Pojizeří. Na svazích Kozákova vám jistě skřítci kamenáři pomohou najít achátovou pecku. Za čertem musíte ke kapličce na vrchu Zebín nedaleko Jičína, za vodníkem Čeperkou do okolí Kopidlna. V Prachovských skalách možná zahlédnete skřítka Pelíška. Zastavte se na chvíli také u studánky nedaleko zámku Humprecht, kterou hlídá sobotecký had. Budete-li mít štěstí, potkáte na bývalém nádvoří kumburského hradu bílou paní a třeba uslyšíte, co vypráví meluzína, když se prohání mezi věžemi hradu Trosky…

Z těchto příběhů, které se možná staly, možná nestaly, vychází zábavná turistická hra Za pověstmi Českého ráje. Průvodcem a pomocníkem na vašich cestách vám bude Cestoknížka, Cestomapa a brožura Dvanáct pověstí Českého ráje, které získáte v informačních centrech regionu. Do Cestoknížky budete při vašem putování sbírat soutěžní razítka a plnit úkoly. Za každých pět nasbíraných razítek v Cestoknížce dostanete v tzv. směnárnách (informačních centrech regionu Český ráj) drobnou cenu a bonusovou kartu, na kterou můžete čerpat různé slevy a výhody u našich partnerů. Pokud nasbíráte 30 razítek a odpovíte na všechny úkoly v Cestoknížce, získáváte titul „Všudybyl, který všude v Českém ráji byl“.

Více informací na www.ceskyrajdetem.cz.

Pacltův drahokam – Skryté příběhy v Turnově: Pátrací hra pro rodiny s dětmi v rámci mobilní aplikace Skryté příběhy. Vydejte se spolu s hledačem drahých kamenů a dobrodruhem Čeňkem Pacltem do ulic Turnova. Trasa je dlouhá 2,5 km a začíná u chrámu Narození Panny Marie. Více informací a informační leták s herní přílohou pro děti získáte v Regionálním turistickém informačním centru Turnov.

K populární hře „Pacltův drahokam“ a k turistické hře „Za pověstmi Českého ráje“ byla vydána absolventská vizitka.

Turnovské léto

Na každý den v týdnu je připravena pestrá nabídka aktivního trávení volného času. Můžete navštívit zajímavá místa a prozkoumat Turnov a jeho okolí nevšedním způsobem. Zúčastníte se rozmanitých dílniček, koncertů, divadelních představení a dalších kulturních pořadů pro malé i velké.

Regionální turistické informační
centrum Turnov

náměstí Českého ráje 26, 511 01 Turnov
Tel.: +420 484 803 041-2
E-mail: info@turnov.cz
www.infocentrum-turnov.cz

Hrad Valdštejn

Prohlídka hradu s loupeživým rytířem – každé prázdninové pondělí a středu.

Prohlídka se zdejším loupeživým rytířem, s hledáním pokladu a zlomením kletby. Začátky v 11:00, 13:00 a 15:00. V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.

Prohlídka hradu s princeznou – každé prázdninové úterý a čtvrtek (kromě 6. 8.).

Dětská prohlídka s princeznou Kateřinou, která děti zavede za ztracenými poklady, ale i za postavami z pověstí Českého ráje. Začátky v 11:00, 13:00 a 15:00.

Dětské hry a klání 6. 8. 2019, 9:00–18:00. Den plný dobových soutěží a her v celém areálu hradu.

Podrobný program a pozvánky najdete na webových stránkách hradu.

Hrad Valdštejn
Kadeřavec 18, 511 22 Turnov
Tel.: +420 739 014 104, +420 733 565 254
E-mail: info@hrad-valdstejn.cz
www.hrad-valdstejn.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here