MĚLNICKÉ KULTURNÍ LÉTO

0
1369

Po celé prázdniny Mělník už tradičně žije pestrým festivalem Mělnické kulturní léto (Mekul), plným hudby, divadel a dalších akcí.

Pořadatelé připravili na mnoha malebných místech starobylého města desítky kulturních aktivit, z nichž většina se koná pod širým nebem. 9. 7. předvede v sadech u Masarykova kulturního domu (MKD) místní ochotnický soubor DS Nové divadlo Mělník sérii jednoaktovek pod názvem Kratochvilné povídání. 10. července rozezní náměstí Míru hity české hudební legendy Laura a její tygři. Pro děti je připravena pohádka O Plaváčkovi 16. 7. v zahradě městské knihovny, večer zde pak vystoupí mělnický hudebník Petr Kundrát Baťa. Nebudou chybět ani oblíbená nedělní odpolední představení na náměstí Míru, kde 21. 7. soubor Squadra Sua předvede hasičskou grotesku Bomberos. Centrum města se opět rozezní hudbou – 24. 7. vystoupí skupina Nerez a Lucia.

Každý všední den od 29. 7. do 10. 8. nabídne aktivity pro rodiče s dětmi Letní park u MKD. 31. 7. přiveze soubor Spitfire Company na náměstí Míru perfomanci Antiwords, ovlivněnou dílem Václava Havla. 10. 8. představí na Mělnickém koštu místní vinaři to nejlepší, co jejich sklepy ukrývají, hudební doprovod obstarají Michal Ambrož & Hudba Praha, Jananas a další.

Od 15. do 18. 8. bude náměstí Míru patřit Kinematografu bratří Čadíků, který 21. 8. vystřídá swingový orchestr Zatrestband a jejich ORCHSTRoj. Pohádky si děti nenechají ujít v neděli 25. 8. na náměstí Míru a v úterý 27. 8. v zahradě městské knihovny. Poslední velkou srpnovou událostí bude na náměstí Míru netradiční divadelní představení Amanitas Theatre s fireshow a akrobacií Alenka v říši divů. Prázdninový program bude zakončen v neděli 1. 9. koncertem Velkého dechového orchestru MKD Mělník.

Bohatou nabídku pořadů doplňují rockové a bluesové koncerty, zámecká divadelní scéna, pohádková Bitva Rytířů Mělnických, improvizované letní kino v parku Na Aušperku, varhanní koncerty, program Regionálního muzea Mělník a další.

Mělnické kulturní centrum, o.p.s. – Mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here