Turistická informační centra do pohody nepohody

0
674

Potřebujete solidní mapu, pohled, tip na další výlet? Navštivte informační centra, i v září mají otevřeno od pondělí do soboty a na mnoha místech i v neděli.

Turistická informační centra (TIC) pro vás mají aktualizované a ověřené kontaktní údaje, provozní doby, vstupné i novinky památkových objektů, muzeí, rozhleden a dalších turistických atraktivit.

V informačních centrech můžete očekávat nejširší výběr pohlednic různých vydavatelů. Máte na výběr také z množství suvenýrů a upomínkových předmětů. Získáte zde mapu příslušné oblasti, můžete zabrouzdat na internet, zjistit si vlakové a autobusové spojení, ověřit si předpověď počasí a přímo získat tipy na výlety, které budou alternativou k vašemu plánu, jak strávit svoji dovolenou v místě vašeho pobytu.

Týden turistických informačních center

Asociace turistických informačních center ČR připravuje na období od 24. do 30. října TÝDEN turistických informačních center (TIC) České republiky, který je organizován v návaznosti na Světový den pro rozvoj informací zapsaný na 24. říjen. Poprvé se akce uskutečnila 24. října 2019 jako Den TIC.

Aktuálně se tvoří soupis všech zájemců z řad informačních center, kteří se do této významné akce zapojí. Ta informační centra, která se k týdnu infocenter přihlásí, obdarují v jimi zvoleném dni své návštěvníky nějakou drobností, nebo je pozvou na znalostní kvíz, někde uvaří kávu nebo čaj apod. Volba dne v týdnu i nabídky, s níž turistická informační centra veřejnost osloví, je na každém jednotlivém pracovišti. Seznam turistických informačních center, která se do akce zapojí, a dnů, na které svoji nabídku připraví, bude průběžně aktualizovaný na webových stránkách asociace www.aticcr.cz.

Srdečně zveme všechny návštěvníky, aby se do informačních center přišli na jejich činnost podívat, navázat bližší vztahy a případně si i popovídat.

Podzimní členské fórum A.T.I.C. ČR ve Žďáru nad Sázavou

Ve dnech 13.–14. října 2022 se ve Žďáru nad Sázavou uskuteční setkání pracovníků infocenter v rámci podzimního členského fóra A.T.I.C. ČR. Účastníci fóra se mohou opět těšit na setkání s kolegy, výměnu zkušeností a nové informace. Čtvrteční jednání bude tradičně obohaceno o páteční doprovodný program.

www.aticcr.cz,
www.facebook.com/aticcr

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here