TŘI PERLY TŘEBONĚ

0
819
Dům Štěpánka Netolického

Město Třeboň v létě okupují cyklisté, turisté i vodáci. Co když se ale zatáhne a je potřeba vymyslet program?

Dům Štěpánka Netolického

Dům je mimořádným příkladem zachovalé renesanční architektury. Svůj název získal po slavném majiteli, rybníkáři a staviteli Zlaté stoky Štěpánku Netolickém. Dnes je zde zřízeno Centrum Třeboňského rybníkářského dědictví. V interaktivní expozici odhalíte tajemství stavby rybničních soustav rožmberských rybníkářů. Kinosál nabízí krátký film o Zlaté stoce, dotykové obrazovky a hry a hříčky pro malé i velké. Galerijní prostory se využívají ke konání zajímavých výstav, přednášek, tvůrčích dílen a kulturních akcí.

Dům přírody Třeboňska

Návštěvnické centrum chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko poskytuje informace o přírodě, naučných stezkách a turistických zajímavostech. Stálá expozice „Krajina a lidé“ seznamuje s dílem renesančních rybníkářů, s příběhem léčivé slatiny a třeboňského lázeňství a s přírodním bohatstvím Třeboňska.

Ve videosále můžete zhlédnout filmy Rok v krajině mokřadů a Rybářův den a každá z místností má také vlastní videokiosek. Na děti se těší maskot a průvodce – dubový skřítek Milda Dubulík.

Galerie buddhistického umění ve vodárenské věži

Autorská replika vodárenské věže českého architekta Jana Kotěry na pražské Zelené lišce byla v Třeboni postavena roku 1909. V současnosti je zde Galerie buddhistického umění se stálou expozicí malířství Mongolska, Tibetu a Číny. Věž vysoká 32 metrů je jednou z dominant města. Volně přístupná je „Zahrada soucitu“ se sochou ženského bódhisattvy uzdravení a soucitu Kuan-jin a památníkem věnovaným obětem 2. světové války.

www.itrebon.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here