Mělník se probouzí do jara

0
753

Předjarní slunce láká k procházkám a výletům, ale i když náhodou dešťová či dokonce sněhová přeháňka připomene, že turistická sezóna teprve začíná, ve městě plném kultury a památek je vždycky kam se schovat, a ještě si to naplno užít.

Pod svoji střechu zvou kromě Turistického informačního centra s vyhlášeným podzemím a rekordně širokou studnou i ostatní pobočky Mekuc. Masarykův kulturní dům potěší do 18.3. malé i velké výstavou České loutkové divadlo třikrát jinak. Část výstavy je interaktivní a návštěvníci si tak mohou ovládání několika typů loutek sami vyzkoušet. Příznivce činohry nadchne 16. 3. představení Městských divadel pražských Otec a 21. 3. Šťastný vyvolený Divadla Verze. Vernisáž 1. 3. zahájí v galerii Ve Věži v gotické Pražské bráně výstavu V bouřích i rozjímání, na níž se představí tvorba doyena českého uměleckého sklářství Vladimíra Kopeckého ve fotografiích Gabriela Urbánka, vedoucího fotografa Uměleckoprůmyslového musea v Praze, autora a spoluautora zásadních publikací o novodobém i historickém skle. Výstava potvrvá do 8. 5. 2022. Atraktivní výstavní program přináší i Městská knihovna Mělník. Do 29. 3. tu v galerii Naproti vystavují architektonické a urbanistické návrhy týkající se mělnických lokalit studenti Fakulty architektury ČVUT v Praze a do 31. 3. v galerii Za Rohem potrvá výstava Listuj světem, která přiblíží současnou ilustrovanou polskou literaturu pro děti v českém překladu, kterou od 7. 4. vystřídá Interaktivní výstava se zapojením široké veřejnosti z Mělníka a okolí s názvem Prameny inspirace všedního dne.

V Regionálním muzeu Mělník se od 22. 4. pak chystá výstava Malíř smutného srdce a veselé mysli věnovaná mělnickému rodákovi, výtvarníku Josefu Lírovi, od jeho rané tvorby až do sklonku života. Jarní probouzení připomenou i pravidelné dopolední sobotní mělnické trhy, které po zimě startují 18. 3. Prodloužený Velikonoční jarmark 16. 4. nabídne tradiční jarní a sváteční dobroty, dekorace a speciality, řemeslné výrobky a farmářské produkty.

Mělnické kulturní centrum, o.p.s. – Mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here