S příchodem barevného jara si plnými doušky užijete i bohatý kulturní program pražské Novoměstské radnice

0
579
Festival delikátních chutí

V první jarní den vás na Novoměstskou radnici přilákají vůně výtečných delikates z nejrůznějších koutů světa a po tom, co se posilníte tradičním jídlem nebo cizokrajnými pochoutkami, budete moci plní síly vystoupat na ochoz věže Novoměstské radnice, která se v tento ten probudí ze zimního spánku. A nejen to. Navštívit budete moci v prostorách této překrásné národní kulturní památky, jejíž historie sahá až do doby českého krále Karla IV., i některou z výstav a koncertů nebo si vybrat jinou akci.

Od 4. 3. do 3. 4. hostí Galerie v přízemí Novoměstské radnice výstavu akademického malíře Pavla Kříže pavelKryz – Beata solitudo / Blažená samota, představí vám kolekci jeho obrazů a kreseb z posledních deseti let, které ukazují zdánlivě všední situace ztvárněné v nečekaných souvislostech. V bývalém bytě věžníka bude opět k vidění stálá expozice o historii Nového Města pražského a od 22. 3. do 1. 4. výstava nejlepších fotografií studentů středních škol, žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií jubilejního 10. ročníku celorepublikové soutěže Photocontest. V pokladně věže si budete moci od 20. 3. zdarma prohlédnout výstavu Stopy židovské přítomnosti v Praze 2, na nádvoří sochařské dílo Veroniky Psotkové a Alexandry Koláčkové a vždy v úterý odpoledne ve vstupní hale svateb sochu Neptuna Bohuslava Schnircha. Dne 10. 4. můžete přijít nakupovat na prodejní jarní Pražskou výstavu nožů KNIVES 2022 a kdykoliv si zarezervovat místo na známou Neviditelnou výstavu.

Ve Velkém sále radnice vystoupí skvělí zahraniční jazzoví hudebníci – Ramón Valle Trio (Kuba / Nizozemí), Edmar Castaneda & Grégoire Maret (Kolumbie / Švýcarsko) a Arild Andersen Quartet (Norsko). V dubnu si zde milovníci hudby užijí Kühnův smíšený sbor s jeho hosty, Viléma Veverku či Harvard-Westlake Jazz Band (Los Angeles-USA) a Bigyukiho (USA).

O víkendu 12. – 13. 3. se budete moci zúčastnit akce Barista roku 2022, není to však jen soutěž, nýbrž i festival výběrové kávy. Chcete-li strávit neděli v milé atmosféře s přáteli, rodinou nebo jen tak na procházce historickou Prahou a užít si lahodné jídlo, přijďte 20. 3. na sváteční Festival delikátních chutí. 21. dubna bude zahájen čtyřdenní jarní veletrh starožitností Antique, jehož mottem jsou „České poklady“.

Na Novoměstské radnici proběhne i doprovodný program rodinného festivalu pro zvídavé děti a hravé rodiče Struny dětem / Zvěřinec na radnici s živým orlojem. S dětmi můžete přijít také na komentovanou prohlídku s poutavým výkladem, na kterou je potřeba si předem zarezervovat místo. Podrobné informace o všech plánovaných akcí pro veřejnost naleznete v programu na webových stránkách www.nrpraha.cz.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here