Objevte poklad v srdci Kolína

0
447
Zasněžené Bartolomějské návrší

Využijte přicházejících zimních dní k návštěvě královského města Kolína. Při procházce tajemným Bartolomějským návrším na vás dýchne atmosféra naší slavné minulosti a poetická nálada historického Kolína.

Celoročně vás zveme k návštěvě areálu rozprostírajícího se kolem chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně a k procházce kolem hlavní městské hradby, po místech, kde býval dříve hřbitov nebo kudy chodil Jakub Krčín do školy.

Vánoční Karlovo náměstí

Ale i jiné kolínské památky jsou v zimní sezoně připraveny na své návštěvníky. Rozhledna Vodárna nabízí z nejvyššího patra výhled na značnou část Polabí a při dobré viditelnosti lze dohlédnout až na zasněžené vrcholky Krkonoš. A návštěva synagogy, jedné z nejstarších v Čechách, je možná za každého počasí i ročního období.

Tu pravou vánoční náladu zaručeně dostanete na některé z vánočních akcí, které na advent připravujeme. Vánočního strom na Karlově náměstí bude slavnostně rozsvícen v neděli 28. listopadu, každou další neděli je pak připraveno adventní zastavení a zapálení další adventní svíčky. Vánoční řemeslné trhy plné tradičních výrobků i dobrot budou na náměstí od 30. listopadu do 11. prosince.

Více tipů na vánoční akce i tipy na výlety najdete na:
www.mukolin.cz
www.kutnohorskokolinsko.cz

foto: Hana Morová

Turistické informační centrum Kolín
Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín 2
Tel.: +420 311 510 866
E-mail: tic@muzeumkolin.cz
www.tickolin.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here