Vánoční Česká Lípa

0
1171
Foto: Vít Černý

Odložte na chvíli starosti všedního dne a užijte si vánoční atmosféru naplněnou vůní jehličí a svařeného vína. Bohatý program českolipského adventu vám to umožní.

Foto archiv Lipý

Ještě před jeho začátkem vás však v České Lípě čeká strašidelný průvod alpských čertů, kteří v sobotu 20. listopadu ovládnou náměstí T. G. Masaryka. O týden později, na první adventní neděli se tu ale již v 18 hodin rozzáří vánoční strom. Čekání na tento slavnostní okamžik vám od 14 hodin zpříjemní vánoční jarmark a pestrý doprovodný program. Děti se mohou těšit na Majdu z Kouzelné školky, v 15.15 hodin vystoupí žáci ZUŠ, v 16 hodin zazpívá Olga Lounová, kterou v 17 hodin vystřídají čtyři tenoři – Marián Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž, Michal Bragagnolo, a v 18.05 hodin zahraje skupina Pegas. Vánoční jarmark se na náměstí koná až do 23. prosince od 14 do 18 hod. a každou adventní neděli ho v 16 hodin zpestří promítání českých pohádek na velké obrazovce. Poslední adventní neděli zahraje v 15 hodin kapela Poutníci a od 14 do 16 hodin si dopřejte punč paní starostky.

V pondělí 13. prosince a ve čtvrtek 16. prosince se na náměstí rozezní koledy, které zazpívají děti ze základních a mateřských škol a celou atmosféru umocní živý betlém.

Předvánoční čas si užijete také na hradě Lipý. Sobota 4. prosince tu proběhne v duchu dobových Vánoc s jarmarkem, dílničkami pro děti, koncertem a pohádkou, v neděli 5. prosince se od 16 hodin děti pobaví s čerty. Dospělé potěší ve čtvrtek 9. prosince v 19 hodin vánočním koncertem zpěvačka a kytaristka Věra Klásková se svou kapelou Věra & Her People.

Protože je období Vánoc časem, kdy více než jindy myslíme na své bližní, konají se v České Lípě také charitativní akce. V pátek 10. prosince a v sobotu 11. prosince prožijete v Centru textilního tisku Advent s Ozvěnou, přátelské setkání, kde si zakoupíte ručně vyráběné dárky, posedíte při svařeném víně a zazpíváte si koledy. Bazilika Všech svatých se ve čtvrtek 16. prosince rozezvučí tóny koncertu Sláva budiž, který již po čtrnácté pořádá českolipská ZUŠ na podporu činnosti Charity Česká Lípa.

Regionální turistické informační centrum
Tel.: +420 734 260 895, 487 881 105-106
E-mail: rtic@mucl.cz
Facebook: Město Česká Lípa
Instagram: mestoceskalipa
www.mestoceskalipa.cz
www.turistika.mucl.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here