ZAJEĎTE SI DO ROKYCAN – nabídka programu je bohatá a pestrá

0
1964

AŤ JSTE ZAMĚŘENI SPORTOVNĚ, ČI PREFERUJETE TURISTIKU NEBO HISTORII, V ROKYCANECH MAJÍ PROGRAM PRO KAŽDÉHO Z VÁS. KONEČNĚ PŘIJEĎTE SE PŘESVĚDČIT SAMI.

Plavecký a sportovní areál
Zóna sportu a relaxu se nachází v klidné části Rokycan Pod Husovými sady a nabízí přírodní koupaliště s průzračně čistou vodou, mnoha dětskými atrakcemi a místy k odpočinku ve stínu i na sluníčku. Kolem celého koupaliště vede inline dráha u které se nachází workoutové
hřiště určené k posílení těla v přírodě. Za horšího počasí pak pro návštěvníky slouží krytý
plavecký bazén, který nabízí nejen možnost rekreačního a sportovního plavání, ale i zábavu
a odpočinek pro každého. Nový 80 m dlouhý tobogán, chrliče vody a dětský bazén poslouží
zejména dětem, ostatní pak mohou využít dvě vířivky, parní a solnou kabinu nebo finskou
saunu.

Rozhledna na Kotli
V nadmořské výšce 575 m n. m. se nachází rozhledna s krásným výhledem nejen na blízké okolí, ale i na vrcholky Brd, Šumavy, Českého lesa, Krušných hor a Českého středohoří. Pro lepší orientaci byly do podhledu střechy umístěny panoramatické fotografie s popisky nejzajímavějších míst. K rozhledně vede modře značená turistická trasa, která je vhodná pro zdatné i méně zdatné turisty.

Muzeum na demarkační linii
Kolja, Tobruk, Obecná škola, Lidice, to je jen kratičký výčet známých českých filmů, ve kterých se objevila vojenská technika z Muzea na demarkační linii v Rokycanech. Dalších 150
kusů zcela pojízdné těžké vojenské techniky od roku 1918 do současnosti, vás vtáhne do jiného světa. A jestli jste doteď nadšeně a se zaujetím vstřebávali venkovní expozici, ta vnitřní vám zaručeně vezme dech. Doporučujeme prohlídku se zasvěceným výkladem průvodce. Věřte, že na multimediální expozici s názvem „Nikdo nemá právo zapomenout“ opravdu nikdy nezapomenete!

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka
V době prvohor se můžete ocitnout nejen díky známému filmu Cesta do pravěku, ale i díky Muzeu Dr. B. Horáka v Rokycanech, které má ve svých sbírkách více než 103 000 zkamenělin. Ale nepřijdou zde zkrátka ani ti, které láká „nedávná“ historie a chtějí se podívat, jak se na Rokycansku žilo v 19. století či jak fungovala cvočkařská dílna a vyvíjelo se železářství v našem kraji.

 

Informační centrum Rokycany
Masarykovo náměstí 1, Střed
337 01 Rokycany
E-mail: icentrum@rokycany.cz
Tel.: +420 371 706 175, 778 404 970
www.rokycany.cz

 

TEXT A FOTO: IC ROKYCANY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here