DOBY LETNÍCH DOVOLENÝCH KONČÍ A NOVOMĚSTSKÁ RADNICE OŽÍVÁ

0
1204

Novoměstská radnice na Karlově náměstí nabízí pestrý kulturní program po celý rok. O letních prázdninách je však v jejích reprezentativních prostorách přeci jen o něco klidněji. Ožívá opět s příchodem září.

Vyhlídka ze 70ti metrové věže je velkým zážitkem v každou roční dobu, v bývalém bytě věžníka se nachází stálá expozice o historii Nového Města, věžní galerii hostí od 5. do 29. 9. expozice DIREKT – dílo jedenácti malířů a sochařů, které spojuje stejná vášeň – box.

V Galerii v přízemí radnice až do 16. září oslavuje malíř Kristian Kodet výstavou své životní jubileum 70 tých narozenin.

Nejen děti si užijí známá představení divadla Minor – Bruncvík a lev (1. a 2. 9.) či Dnes provází Minor (15. a 16. 9.) a od 19. do 22. 9. si vyzkoušíte stovky společenských deskových her a hlavolamů na interaktivní 24. Výstavě Hry a hlavolamy.

Ani milovníci hudby nepřijdou zkrátka. 20. 10. vystoupí ve Velkém sále Pražský filmový orchestr s dirigentem Jiřím Koryntou., 26. 9. a 9. 10. proběhnou další dva koncerty oblíbeného hudebního festivalu Novofest a 6. 9. a 2. 10. Stylové večery.

V souvislosti se sochařským festivalem Sculpture Line je na nádvoří radnice vystaveno až do konce září dílo Kurta Gebauera, 10. září odsud odstartuje oblíbená hra Noční pražské věže.

Radnice se zúčastní ve dnech 8. – 16. 9. Dnů evropského dědictví / EHD 2018 a nabídne zajímavé slevy, od 28. 9. se koná Měsíc věží a rozhleden, který bude ukončen 28. října ve 14 hodin výstupem na ochoz věže s českou vlajkou.

1. října si užijete poslední letošní komentovanou prohlídku s poutavým výkladem sympatické průvodkyně, na kterou je potřeba se pro velký zájem přihlásit s větším předstihem.

5. a 6. října naplníte svůj sklep během Dnů francouzských vín a 13. 10. se bude na Novoměstské radnici již popáté konat Festival delikátních chutí. I tentokrát otevře svou náruč plnou chutí z nejrůznějších kontinentů.

8. října budete moci přispět na péči o křehké seniory nákupem na módním Ryder´s bazaru, kde kromě oblečení nebudou chybět např. ani šperky či originální retro.

Pokud se zajímáte blíže o hospodaření se srážkovou vodou, můžete se zaregistrovat 30. 10. na veřejnou mezinárodní konferenci Počítáme s vodou 2018.

I nadále pokračuje známá Neviditelná výstava nebo dobrodružná úniková hra The Chamber – Tajemství císaře, na kterou se můžete přihlásit kdykoliv a zažít hodinu napětí.

Podrobný program na: www.nrpraha.cz
www.facebook.com/NRpraha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here