LITOMĚŘICE SLAVÍ 800 LET – SLAVME SPOLEČNĚ

0
1244

Rok 2019 se v Litoměřicích nese ve znamení oslav 800. výročí založení města. Připraven je pestrý program na celý rok, včetně kolekce upomínkových předmětů vydaných speciálně pro toto výročí. Zakoupit je můžete v infocentru radnice.

Oslavy vyvrcholí v září (14.–21.) týdenními městskými slavnostmi probíhajícími přímo na Mírovém náměstí. Jejich součástí bude kromě jiného i pokus o zápis do České knihy rekordů s nejpočetnějším přípitkem lidí, defilé místních umělců, sportovců, spolků a dalších, dále Velký letní koncert festivalového sboru s Teplickou filharmonií pod širým nebem, oblíbený videomapping a mnoho dalšího.

Jedna z mnoha příležitostí k návštěvě města se ale naskytne už 10.–12. května, kdy se koná Autosalon na Zahradě Čech. Pokud máte rádi spojení osvěty, vzdělání, kultury a umění, pak si nenechte ujít letošní ALLfest (vzdělávací a osvětový festival s domácími i zahraničními hosty), jenž proběhne 17.–19. května. Milovníci vína zbystřete! V nádherných prostorách litoměřického hradu se můžete 1. června potěšit výtečnými víny z Čech a Moravy na osmém ročníku prezentační, prodejní a soutěžní výstavy vín Litoměřický hrozen. Pro rodiny s dětmi je zase určen zbrusu nový festival Bezva fest konaný 8. června na Střeleckém ostrově. A to není zdaleka vše. Kompletní program oslav najdete na: www.litomerice-info.cz

Ovšem jako turisté přijeďte klidně kdykoliv. Projděte si město, obdivujte jeho památky, rozhlédněte se z vyhlídkových věží a pak si dejte něco dobrého v místních restauracích či kavárnách.

Informační centrum
Mírové náměstí 16/8a, Litoměřice
Tel.: +420 416 916 440
E-mail: info@litomerice.cz
www.litomerice-info.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here