NAVŠTIVTE JINDŘICHŮV HRADEC I V ROCE 2018

0
2253

NEJVĚTŠÍ DOMINANTOU MĚSTA JE BEZPOCHYBY STÁTNÍ HRAD A ZÁMEK, KTERÝ JE TŘETÍM NEJVĚTŠÍM PAMÁTKOVÝM KOMPLEXEM V ČESKÉ REPUBLICE. NAVŠTÍVIT MŮŽETE TAKÉ DŮM GOBELÍNŮ, KULTURNÍCH TRADIC A ŘEMESEL, INTERAKTIVNÍ MUZEUM S UKÁZKOU TRADIČNÍCH TECHNOLOGIÍ RUČNÍHO TKANÍ A PŘEDSTAVENÍM ODKAZU MARIE HOPPE TEINITZEROVÉ, ZAKLADATELKY GOBELÍNOVÝCH DÍLEN VE MĚSTĚ.

V Muzeu Jindřichohradecka se nachází největší pohyblivý lidový betlém na světě – Krýzovy jesličky a prostory nabízí i další zajímavé expozice jako například síň věnovanou světoznámé operní pěvkyni Emě Destinnové, expozici s názvem Letecká bitva nad Jindřichohradeckem nebo ojedinělou sbírku památek na nejvýznamnější mimopražskou tiskárnu 19. století – Landfrasovu tiskárnu.

V Muzeu fotografie a moderních obrazových médií najdete jak díla předních domácích a zahraničních autorů, tak i práce amatérských fotografů.

Nově zrekonstruovaný výstavní dům Stará radnice nabízí výpravu do historie i současnosti českých večerníčků a výtvarníků tvořících pro děti. Jiná část výstavního domu se věnuje lokální raritě – Jindřichohradecké úzkokolejce nebo historii města. Prohlídku Staré radnice můžete zakončit prohlídkou obřadní síně známého českého architekta Jana Kotěry.

Pár kroků od výstavního domu je na nároží proboštského kostela Nanebevzetí Panny Marie vyznačen 15. poledník, který městem prochází. Z ptačí perspektivy se vám Jindřichův Hradec nabídne po výstupu na městskou vyhlídkovou věž kostela.

Unikátní aqua show, která je druhá svého druhu v Evropě, nabízí obchodně – medicínské centrum sv. Florián. Každou celou hodinu si užijete nádhernou podívanou v podobě kombinace světelných efektů, videoprojekce a obrazců odrážející se v kapkách padající vody.

Jako novinku můžete navštívit znovuotevřený zámecký mlýn, který nabízí expozice věnované historii lesnictví a rybníkářství na Jindřichohradecku. Krásné výhledy na okolní města nabízí rozhledna na Rýdově kopci za obcí Děbolín.

Roce 2018 plánuje město jako každý rok spoustu zajímavých akcí. Mezi nejzajímavější patří:

19. května
Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál – zahájení turistické sezóny ve městě
1. až 3. června
Dny města – oslavy 725 let výročí města na státním hradu a zámku
15. až 16. června
Živý Hradec – multižánrový hudební festival
25. srpna
Opera na nádvoří státního hradu a zámku
Rusalka od Antonína Dvořáka
22. září
Svatováclavské slavnosti

 

Infocentrum Jindřichův Hradec
www.infocentrum.jh.cz

 

TEXT A FOTO: INFOCENTRUM JINDŘICHŮV HRADEC

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here