ODEMYKÁNÍ PEKLA

0
1261

Vypravte se na první jarní den 21. března do údolí Pekla na Českolipsku a přivítejte jaro spolu s námi krásnou procházkou v nedaleké přírodě.

Stejně jako v loňském roce pro Vás bude nachystána značená pětikilometrová procházka, kde u pohádkových bytostí na jednotlivých stanovištích zkusíte zodpovědět nejednu záludnou otázku z historie nebo biologie z nejbližšího okolí České Lípy. Oprašte své znalosti jarních rostlin, stromů nebo ptactva. Vzpomeňte si na hraběte Vincence Karla Kounice, který upravil údolí Pekla do romantické podoby nebo na zajímavé skalní reliéfy. Akce bude zahájena slavnostní fanfárou v obci Karba, kde je začátek trasy. Přes Lisovu samotu a Kozí farmu Nový dvůr se dostanete do cíle u zámku v Zahrádkách. V cíli se na vás bude usmívat zahrádecký starosta, který vám naservíruje grilovaný buřt s čerstvým českolipským chlebem, teplý čaj pro děti a řidiče a horký svařák pro dospělé. V rámci letošního ročníku Odemykání Pekla a zahájení nové turistické sezóny se můžete dále těšit na slavnostní otevření zábavně-naučné stezky Prima Zoom v Zahrádkách a na venkovní koncert Jazzové Farmy ZUŠ Česká Lípa a jedné z kapel českolipské Školy rocku.

Do Zahrádek můžete jednoduše přijet z České Lípy v 10:35 vlakem a stihnete fanfáru, pochod, svařené víno a koncert v cíli.

Pojďte s námi přivítat jaro v Pekle.

Regionální turistické informační centrum
Tel.: +420 734 260 895
E-mail: rtic@mucl.cz
Facebook: Město Česká Lípa
Instagram: mestoceskalipa
turistika.mucl.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here