VELIKONOCE NA ÚSTECKU

0
953

Přijďte si s námi užít nejen velikonoční svátky a přivítat jaro. V Ústí nad Labem i blízkém okolí si určitě každý najde to své.

Muzeum v přírodě Zubrnice si ve dnech 4.–5. 4. od 9 do 16 hodin připravilo již tradiční akci Velikonoce na vsi. Zhlédnout můžete ukázky lidových zvyků, kraslice ozdobené tradičními technikami nebo čerstvě upečený mazanec, který provoní světnice roubených usedlostí. Pružnost a hbitost vrbových proutků vyzkouší chlapci, kteří mají dost odvahy uplést si vlastníma rukama pomlázku. Den vám jistě zpestří velikonoční dílny nebo znalostní a dovednostní úkoly. Zpívat, tančit a vynést Moranu přijedou folklórní soubory DYKYTA a JIZERA.

Ve středu 8. 4. se od 12 do 19 hodin uskuteční 1. ročník městských velikonočních trhů na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem. Těšit se můžete na doprovodný program v podobě tematických workshopů a kreativních dílen jak pro děti, tak dospělé (velikonoční dekorace, různé techniky zdobení vajíček atd.), ukázek velikonočních tradic, zvyků a řemeslných stánků. Po celý den budou programem provázet hudební a divadelní představení místních interpretů a organizací.

Přemýšlíte, co budete dělat o velikonočních prázdninách? Zkuste třeba zbrusu novou gaocachingovou trasu Dlouhonohých skřítků. V termínu 9.–13. 4. si v Informačním středisku města Ústí nad Labem vyzvedněte pas a instrukce k trase a pak už se jen vydejte na cestu. Po projití celé trasy získáte odměnu. A pokud nevíte, kdože to jsou ti Dlouhonozí skřítci, vše se můžete dozvědět z pohádky, která je na DVD k dostání v infostředisku.

Informační středisko města Ústí nad Labem
Mírové náměstí 1/1, Ústí nad Labem
Tel.: +420 475 271 700
E-mail: info.stredisko@mag-ul.cz
www.usti-nad-labem.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here