DO MORAVSKÉ TŘEBOVÉ ZA AKTIVNÍM VYŽITÍM I RELAXACÍ

0
942

Patříte mezi ty, kteří se snaží aktivně trávit svůj volný čas? Zamiřte do Moravské Třebové. Mezi zdejší lákadla patří třeba aquapark. Najdete zde plavecký bazén se čtyřmi drahami, rekreační bazén s vodním hřibem, chrliči, stěnovými tryskami, sedací lavicí se vzduchovou masáží a dokonce i houpací bazén. Nechybí ani tobogán a 29 metrů dlouhá skluzavka. Voda v bazénech je vyhřívaná a v areálu je také občerstvení s příjemným posezením a bezbariérový přístupový chodník.

Když jste užili vodních radovánek, můžete se přesunout do rekreačního areálu Knížecí louka. Tady vyzkoušíte in-line dráhu, cyklostezku, relaxační část s cvičícími prvky, či nově otevřenou kavárnu se zázemím pro návštěvníky. Z jižní strany se nad Knížecí loukou tyčí rozhledna Pastýřka.

Při návštěvě Moravské Třebové určitě zařaďte do svého programu zámek. Perla renesanční architektury byla postavena na místě původního hradu z 13. století.

Představte si, že unikátní brána s portálem z roku 1492 patří dokonce k nejstarším renesančním památkám u nás! Možná i trochu bát se budete při prohlídce středověké mučírny nebo alchymistické laboratoře. A co vás ještě čeká na zámku? Oblíbené noční prohlídky, dětská představení či koncerty různých žánrů. Co dělat po prohlídce zámku? Zavítat můžete do stylové kavárny a děti se mohou vydovádět na hřišti v zámecké zahradě.

Na cestu kolem světa láká expozice moravskotřebovského muzea. V ní se setkáte s mumií egyptské princezny Hereret, která žila před více než 2500 lety. Díky moderním technologiím zde můžete spatřit i její skutečnou podobu. Je vůbec první mumií v České republice, u níž byla 3D vizualizace provedena.

Pěšími turisty i cyklisty jsou oblíbené také Hřebečské důlní stezky. Seznámíte se tu s důlní historií regionu nebo si užijete výhled z rozhledny Strážný vrch.

www.zamekmoravskatrebova.cz,
www.moravskatrebova.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here