Jižní Čechy? Samá voda. I na Hradecku si užijete výlov rybníků

0
511

„Mámo, málo platný, na vánoce má být kapr!“ Slyšíte tuhle větu doma také? Nebo nejste milovníci kaprů na talíři? V každém případě si nenechte ujít výlov rybníků v Hradci Králové. Užijete si skvělý podzimní den nebo adventní vycházku v Hradeckých lesích. A pokud to nevíte, tak teď už vědět budete, že zdejší kapr má i své logo a řadí se do velké rodiny Regionálních produktů Hradecka.

Výlov kaprů je opravdovou podívanou a vy si ji můžete užít hned dvakrát. Poprvé na rybníku s krásným „lesním“ jménem Datlík a podruhé na rybníku Výskyt. Odtud si můžete kapříka hned odnést anebo vyčkat, až bude ta správná doba těšení se na Vánoce. Však to jistě znáte: „Kolikrát se ještě vyspíme než přijde Ježíšek?“ Takže uvařte do termosky teplý čaj, do krabičky zabalte trochu cukroví a špekáček, navlékněte dětem kulichy a rukavice a vyrazte společně na prima adventní vycházku. V Hradeckých lesích se budou šupináči prodávat i před Vánocemi. Věřte nebo ne, je to docela jiný zážitek, než si kapra koupit před supermarketem! A pokud to v Hradeckých lesích neznáte, možná budete překvapeni. Čeká vás tu pohádková stezka, kryté posezení s ohništěm, kde si opečete právě ty vaše špekáčky i rozsáhlé dětské hřiště s názvem Rytířské hradiště. Nejen děti potěší obora se zvířátky, z kryté pozorovatelny pak můžete sledovat daňky, muflony, jeleny a divoká prasátka. Pro kočárky je terén sjízdný, odrážedla s sebou! A jen tak na okraj… víte, jak se jmenuje maminka od táty daňka? Připravte se důkladně na všetečné dotazy dětí, ať nejste zaskočeni.

Hradecký kapr

Hradecký kapr je unikátní ryba díky své kvalitě a výjimečné chuti, kterou určuje ryze přírodní prostředí. Odchov probíhá z velké části v odbahněných rybnících s písčitým dnem. Ryba tak nemá klasickou bahenní příchuť. Hradecký kapr je v posledních letech vyhledávanou a oblíbenou variantou na štědrovečerní stůl.

Vše o Hradeckých lesích, včetně ceníku za ryby, najdete na www.mestske-lesy.cz

Kde si Hradeckého kapra zakoupíte?

• každý čtvrtek od 14.00 do 18.00 na sádkách Datlík – celoročně
• při výlovech na hrázích rybníků
• předvánoční prodeje jsou vždy 21.–23. 12. na sádkách Datlík

Více tipů na výlet najdete na:

www.hradecko.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here