VINAŘSKÉ AKCE

0
2309

Víno k jaru prostě patří. A protože letošní motto k výročí jsme si zvolili Užívejte života každý den, rozmazlujte se, plánujte a výletujte, tak se vinařské akce k tomuto mottu určitě hodí.

Přemýšlejte o každém novém nápadu a pokud to bude možné realizujte vše. Přinášíme další zajímavé akce spojené s ochutnávkami vína, cimbálovou muzikou, jarmarky i prodejem vína.

2. – 3. březen
Město: Znojmo
Místo: Loucký klášter
www.znovin.cz

Znovínský košt vín proběhne v pátek 2. března od 16 do 21 hodin a v sobotu 3. března od 14 do 21 hodin ve štukových sálech Louckého kláštera ve Znojmě. Po oba dny mohou hosté ochutnat znovínská ročníková vína, pozdní sběry, výběry z hroznů, ledová vína, vína úspěšná na tuzemských i světových výstavách, archivní i unikátní vína. Oba podvečery zpříjemní cimbálová muzika. V pátek hraje a zpívá cimbálová muzika Slovácko ml. a v sobotu se představí Jožka Šmukař se svou cimbálovou muzikou. Vstup na ochutnávku a katalog je zdarma. Otevřená bude souběžně také prodejna vín.

10. březen
Město: Kobylí
www.zahradkari.cz/zo/kobyli

Regionální výstava mladých vín proběhne v sobotu 10. března od 10 hodin v sokolovně v obci Kobylí. Na výstavě se představí vína od malopěstitelů až po velkovýrobce. Celá akce začne předáním cen vítězným vinařům. Více než 600 vzorků vín tradičně dodá téměř 200 vinařů. Pestrou škálu tradičních odrůd doplní i nové odrůdy jako Kerner, Monarch, Sevar, Cerason, Cabernet Cortis, Acolon a také téměř sto vzorků vín růžových. Pro milovníky starších ročníků, je připravena samostatná prezentace starších vín. Ke zpříjemnění atmosféry zahraje v odpoledních hodinách cimbálová muzika Dukát.

17. březen
Město: Horní Bojanovice
Místo: sál kulturního domu
www.zahradkarihornibojanovice.cz

Tradiční výstava vín v Horních Bojanovicích se uskuteční v sobotu 17. března od 13 hodin v sále místního kulturního domu. Na výstavě spojené s ochutnávkou se představí vzorky vín nejen z Horních Bojanovic, ale i z okolních obcí. K ochutnání je připraveno více než 450 vzorků vín především ročníku 2017, ale i ročníků starších. Během výstavy je zajištěno tradiční občerstvení. K tanci, poslechu a příjemné náladě zahraje cimbálová muzika.

24. březen
Město: Hustopeče
Místo: Dukelské náměstí a mandloňové sady
www.hustopece.cz/kalendar-akci

Slavnosti mandloní a vína se konají v sobotu 24. března tradičně na Dukelském náměstí a v mandloňových sadech v Hustopečích. Součástí akce jsou otevřené sklepy v ulici Na Hradbách a stánky vinařů, vycházka do mandloňových sadů, řemeslný jarmark a samozřejmě nejrůznější mandlové speciality. Vína místní produkce mohou návštěvníci ochutnat na nádvoří domu U Synků a ve stálé vinařské expozici.

31. březen
Město: Pavlov
Místo: kulturní dům
www.vinaripavlov.cz

Tradiční výstava pálavských vín za účasti cimbálové muziky proběhne v sobotu 31. března od 10 hodin v kulturním domě v Pavlově. Vystaveno bude cca 600 vzorků vín z Pálavy i širšího okolí, včetně vzorků vín zahraničních. Výstava vín v Pavlově je jednou z nejvyhledávanějších vinařských obcí na Moravě. Hosté se sem rádi vracejí díky vynikajícím vínům, příjemnému prostředí s cimbálovou muzikou a možností spojit ochutnávku vína s procházkou po historické vinařské obci či výletu po chráněné krajinné oblasti Pálava.

7. duben
Město: Velké Bílovice
Místo: areál sklepů a města
www.velkebilovice.com

13. ročník akce putování Ze sklepa do sklepa v největší vinařské obci České republiky se koná v sobotu 7. dubna od 11 do 19 hodin v areálu sklepů a města Velké Bílovice. Ze sklepa do sklepa je největší vinařská akce v ČR zaměřená na putování po sklepech a degustace v jednotlivých vinařstvích. Během putování je připravené rozmanité krajové občerstvení a bohatý kulturní program. V ceně vstupenky je zahrnuta sklenička, propagační materiály a kupóny k nákupu vín.

13. – 14. duben
Město: Litoměřice
Místo: dům kultury a gotický hrad
www.ortopedicke-centrum.cz

16. ročník výstavy vín Vinařské Litoměřice se uskuteční o víkendu 13. a 14. dubna v domě kultury a na gotickém hradě v Litoměřicích. Jde o nejprestižnější výstavu českých a moravských vín s mezinárodní účastí. Letošní ročník proběhne po oba dva dny od 10 do 19 hodin. Páteční program vyvrcholí společenským večerem na gotickém hradě Litoměřice. Sobotní doprovodný program výstavy je zaměřený na téma „Víno a zdraví“ a „Víno a pokrmy“.

21. duben
Město: Lány
Místo: Muzeum TGM, Zámecká 197
www.nevinnelany.cz

Festival vína (Ne)vinné Lány 2018 proběhne v prostorách Muzea Tomáše Garrigua Masaryka v prezidentské obci Lány v sobotu 21. dubna od 11 do 19.00 hodin. Očekávána je účast renomovaných vinařů téměř ze všech moravských a českých vinařských podoblastí, prezentujících svá špičková vína. Nosným tématem ročníku 2018 budou burgundské odrůdy. Z důvodu hladkého průběhu festivalu a optimalizace omezené kapacity Muzea TGM jsou vstupenky prodávány s vyznačeným časem vstupu a celkový počet je limitován. Základní vstupné činí 310 Kč včetně 15 festivalových žetonů a vstup je možný po dobu 3 hodin od doby platnosti vstupenky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here