SEZÓNA ZA VRÁTKY ČESKÉ KANADY

0
1687

Jindřichův Hradec láká každoročně desetitisíce návštěvníků, kteří si mohou vybrat z velkého množství turistických atraktivit a společenských a kulturních akcí.

Oficiální zahájení turistické sezóny Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál je tradiční sportovně-společenskou akcí, která je spojena s příchodem nové sezóny v Jindřichově Hradci a v letošním roce je naplánována na 19. května. Oslavit příchod jara bude možné ale ještě dříve, a to na Bílou sobotu 31. března od 11.00 hodin v prostorách Muzea Jindřichohradecka, kdy se mohou malí i velcí návštěvníci připojit k průvodu městem s řehtačkami a Kraslicovníkem nebo si vyzkoušet tradiční i méně známé velikonoční zvyky.

Památky v Jindřichově Hradci otevřou své brány návštěvníkům na přelomu března a dubna.

Hlavní turistické cíle:
Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec – třetí největší památkový komplex v České republice

Dům gobelínů – interaktivní muzeum pro dospělé i děti s ukázkou ručního tkaní

Muzeum Jindřichohradecka – muzeum s největším pohyblivým lidovým betlémem na světě, Krýzovými jesličkami

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií – s různorodými výstavami českých i zahraničních autorů

Aqua show sv. Florián – unikátní podívaná v podobě kombinace hudby, světelných efektů a videoprojekce

Stará radnice – interaktivní expozice pro děti, výstavy představující historii města a Jindřichohradeckou úzkokolejku, součástí je i galerie

Zámecký mlýn – bývalý zámecký mlýn nabízí stálou expozici věnovanou historii rybníkařství a lesnictví na Jindřichohradecku.

TIP NA VÝLET: Jindřichohradecká úzkokolejka vám umožní nevšední zážitek v podobě jízdy parním nebo motorovým vláčkem napříč krajinou České Kanady.

NOVINKA: Dny města Jindřichův Hradec budou letos oslavami 725 let výročí založení města. Slavnostem bude na rozdíl od minulých let navrácen zpět historický ráz a podoba a jejich součástí bude také tematický pokus o rekord, který by měl být pro návštěvníky prozatím překvapením. Akce se bude konat 1. až 3. června 2018.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here