CO VE ZNOJMĚ? ASI DO VĚŽÍ…

0
1446

Po opravě Střelniční věže v roce 2014 přišla vloni na řadu rekonstrukce dvou věží v prostoru Jižního hradebního příkopu – Prašné věže a Nové věže a spolu s Vlkovou a Radniční věží tak tvoří nový turistický cíl – Prohlídkovou trasu po Hradebním opevnění s průvodcem.

Nově zrekonstruované věže v sobě skrývají i nové expozice. „V Prašné věži, která svůj název získala kvůli skladování střelného prachu v 18. století, mohou návštěvníci prozkoumat celé hradební opevnění města. To zde bude vystaveno v 3D modelaci. V Nové věži pak objeví ukázky zbroje a historických zbraní. Vystoupat je zde možné i na vyhlídku a vychutnat si tak Znojmo z nového pohledu.
V rámci prohlídky budou návštěvníci procházet i kolem Psí věže.

V dubnu se slavnostně otevřela nová prohlídková trasa města Znojma s průvodcem po Hradebním opevnění. Prostor Jižního hradebního příkopu využije Znojemská Beseda, která má na starosti provoz této prohlídkové trasy, i ke kulturním akcím. „Historický program, zde bude probíhat i ve vybraných dnech letních prázdnin. Vzniklý amfiteátr budeme využívat třeba v rámci Kulturního léta, kdy zde plánujeme jak historické programy, tak divadelní představení,“ doplňuje František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Pro veřejnost bude prohlídková trasa přístupná až do konce října. Prohlídky budou probíhat každý den v časech 9.30 a 15.30 hod. Tyto dvě prohlídky jsou proloženy i prohlídkou historického centra města Znojma, která probíhá každý den ve 13.00 hod. Návštěvníci se mohou nově vydat na 80 minut dlouhý okruh po památkách Znojma.

Více informací na: www.znojemskabeseda.cz, na facebooku Objevte Znojmo nebo instagramu #znojmochutna.

 

Turistické informační centrum
Obroková 10, Znojmo
Facebook: Objevte Znojmo
Instagram: #znojmochutna
www.znojemskabeseda.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here