Výlovy rybníků v jižních Čechách

0
2856

Podzim je od nepaměti obdobím výlovů rybníků. Hlavním centrem jsou tradičně jižní Čechy. Přijďte zažít neopakovatelnou atmosféru těchto akcí. Sledovat rybáře při práci, sítě plné ryb a další ukázky rybářského řemesla, to je pro každého návštěvníka výlovu zajímavý zážitek.

Jen na Třeboňsku, nejznámější rybářské oblasti, se nachází více jak 500 rybníků, z nichž 75 má rozlohou větší než 15 hektarů. A nachází se zde i největší český rybník Rožmberk. Výlov tohoto „jihočeského moře“ je vždy velkou společenskou událostí nejen pro samotné rybáře, ale pro všechny milovníky podzimních výlovů vůbec. Z dalších velkých rybníků v této oblasti můžeme zmínit výlov rybníků Dvořiště 30. října – 3. listopadu, Vlkovický 14.–16. listopadu a Bošilecký  13.–16. listopadu.

Na své si příznivci výlovů přijdou i v dalších částech jižních Čech. Přijet tak můžete 9.–10. listopadu na rybník Blatec u Dívčic, 13.–14. listopadu na Vlhlavský rybník poblíž Netolic nebo  16.–18.  listopadu  na  Žárský  rybník  u Nových  Hradů. Všechny výlovy jsou spojené s doprovodným programem a můžete u nich samozřejmě ochutnat různé rybí speciality, či si odnést čerstvě ulovenou rybu.

www.jiznicechy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here