MONÍNEC SLAVÍ ČTVRTSTOLETÍ

0
980

Vrámci oslav čtvrtstoletí středočeského Areálu Monínec čeká 20. července na veřejnost celodenní program, jenž zahrne například možnost proletět se vrtulníkem, zablbnout si na sněhu nebo si poslechnout řadu hudebních uskupení.

Sobotní den bude na Monínci patřit jak těm nejmladším, tak věkově pokročilejším. Od 10.00 hodin budou pro návštěvníky připraveny lety vrtulníkem či sněhové radovánky, které umožní technologie Snowfactory. Díky ní lze vyrobit sníh, i když je venku nad nulou. Jezdit bude samozřejmě také místní lanovka.

Otevřený bude rovněž monínecký Aktivity park, kde jsou například nová kuličková dráha a vodní maxiskluzavka, které jsou dlouhé vždy zhruba 100 metrů. Kromě nich tu návštěvník najde lanové centrum, tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf. Vstup na tubing i lanovku bude přitom zdarma. Součástí dne bude i možnost prohlédnout si výstavu horské techniky nebo se projet na kole. Vedle ježdění na zhruba 2,5kilometrové bikové trati, kterou na Monínci se svým týmem navrhnul a vloni otevřel dvojnásobný mistr světa v biketrailu Josef Dressler, je tu řada dalších příležitostí pro cyklisty. Pro vášnivé bikery se nabízí 1,5 kilometru dlouhý bike park. Vokolí je pak hned několik cyklostezek. Návštěvníci najdou navíc v horní části moníneckého areálu napravo od výstupu z místní lanovky nejstarší českou Poštovnu, která byla nejdříve na Sněžce a poté u Monínce na Javorové skále. Odkonce června je přestěhována přímo do areálu. Seznamuje se svojí stopadesátiletou historií a současně zde sídlí informační centrum oblasti Toulava.

Program oslav bude moderovat Vláďa Slezák. Vystoupí skupiny Keks a O.R. Orchestra a zpěvák, skladatel a textař Jarda Hypochondr. Vyhlášeny budou zároveň výsledky soutěže 25 let s Moníncem, 25 možností vyhrát!. Body do soutěže, které lze pak vyměnit za zajímavé odměny, bude možné získat i vAktivity parku během celého dne.

Chybět nebude ani bohaté občerstvení. Pro prvních 250 objednávek, tedy přesně 500 piv, bude totiž zvýhodněná cena – za dvě piva zaplatí návštěvník pouze 25 korun.

Další informace naleznete na adrese: www.moninec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here