MRAZIVÝ MĚLNÍK TŘÍKRÁLOVÝ

0
1081

Mrazivé lednové a únorové dny se postupně prodlužují a město na soutoku Labe a Vltavy má i v zimě návštěvníkům co nabídnout. Zámek Mělník, mělnické podzemí s nejširší studnou v ČR i gotická Pražská brána jsou přístupné denně, Regionální muzeum Mělník denně kromě pondělí.

I nedaleké Kokořínsko s romantickými pískovcovými skalami má pod sněhem neopakovatelný půvab, ne každý je ale takový dobrodruh, aby se vypravil na celý den do zasněžené přírody.

O to lépe se dá v zimě cestovat v duchu a plánovat výlety na jaro a léto. Inspiraci při tom může přinést i hudební zážitek. Tříkrálový koncert Velkého dechového orchestru MKD Mělník 5. 1. v Masarykově kulturním domě je koncipován jako hudební procházka českou krajinou, zazní skladby z pera českých skladatelů počátku 20. století.

Do dálky nejen v prostoru, ale i v čase, zavede fantazii návštěvníků také výstava Biblické příběhy – Edice Manamana v galerii Ve Věži, kterou doporučujeme především pro rodiny s dětmi. Ilustrace, skici a kresby celkem 22 mladých výtvarníků, kteří obrazově doprovodili jednotlivé příběhy Starého i Nového zákona převyprávěné Ivanou Pecháčkovou, mohou obdivovat od 11. ledna do 10. března. Pro malé návštěvníky zde bude připraven i hravý pracovní list s úkoly. A protože galerijní prostory gotické Pražské brány slouží také jako kavárna, mohou si tu vychutnat třeba výbornou horkou čokoládu, rodiče šálek lahodné kávy nebo sklenku vína z mělnických vinic.

Na jednu originální cestu zpět v čase zve i Turistické informační centrum, které doporučuje nejen pamětníkům novou publikaci Mělník na starých fotografiích 1970–1989. Autogramiáda autorského kolektivu, Karla Lojky, autora unikátních dokumentárních fotografií, a Martina Klihavce, mělnického kronikáře, se uskuteční v TIC Mělník v sobotu 19. ledna od 10 do 12 hodin.

Mělnické kulturní centrum o.p.s. – mekuc
U sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here