TÁBOR, PULZUJÍCÍ SRDCE TURISTICKÉ OBLASTI TOULAVA

0
1327

Tábor kromě řady kulturních programů vycházejících z historických tradic a přibližující středověk nabízí i mnoho dalších kulturních zážitků pro všechny generace, zároveň nabízí všem svým návštěvníkům nevšední zážitek, ať už vyhledávají památky, přírodní zajímavosti, cyklistiku, adrenalin nebo jiné zážitky. Čím zahájíme turistickou sezónu 2019?

9. 5. – 9.6. Kominická výstava – výstava Kominického cechu v táboře v Galerii 140

18. 5. Loutkohrátky aneb cesty Matěje kopeckého – druhý ročník toho nejlepšího z českého loutkového divadla nabídne loutkoherecké inscenace a zajímavý doprovodný program pod širým nebem

18. 5. Táborské trasy 54. ročníku Pochodu Praha – Prčice – původním záměrem, z něhož se po letech vyklubal nejmasovější dálkový pochod s nejdelší nepřerušenou tradicí, bylo pěšky překonat vzdálenost 100 tisíc loktů českých.

24. 5. Noc kostelů – nabízí možnost v noční atmosféře navštívit nejen kostely a modlitebny, ale také prostory klášterů, rajské dvory, krypty, věže, kůry aj.

30. 5. Cyklus šansonových večerů: renata drössler – více než 20 let ztvárňuje postavu marlene dietrich v divadelní hře Edith a marlene a má za sebou takřka 1000 vlastních koncertů a vystoupení, je to pravá šansonová diva.

31. 5. Muzejní noc – muzea, galerie nabídnou nočním návštěvníkům prohlídky stálých expozic a výstav a také řadu doprovodných i kulturních programů.

16. 6. Dračí lodě – přes 2 tisíce let stará tradice pádlování na dračích lodích pochází ze starověké číny. Neobvyklá, atraktivní a oblíbená zábava na lodích, jejichž název je odvozený od boha vod draka, pro celou rodinu.

19. 6. – 22. 9. Fimfárum – výstava pro milovníky animovaného filmu Fimfárum v Galerii U radnice. Expozice bude obsahovat trojrozměrné scény z jednotlivých pohádek celovečerního filmu a kromě loutek, rekvizit a dekorací budou k vidění také originální scénické návrhy, ilustrace, fotografie. část výstavy bude věnovaná herecké legendě janu Werichovi.

www.visittabor.eu, www.toulava.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here