KRAJINOU MORAVSKÉHO TOSKÁNSKA

0
3029

V okolí města Kyjova se rozprostírá jedinečná krajina, označovaná též Moravské Toskánsko. Charakteristická jsou pro ni zvlněná pole, která protínají různé linie, remízky a ostrůvky, a zdobí je osamělé kapličky či boží muka.

Je to jeden z nejfotogeničtějších regionů nejen v České republice, ale i ve světě. Renomovaný časopis Condé Nast Traveller ho dokonce zařadil mezi 50 nejkrásnějších míst na zemi. Ve světě se nacházejí pouze 2 místa s podobným charakterem krajiny – Toskánsko v Itálii a okolí města Palouse v USA. A právě podoba s italským Toskánskem dala tomuto malebnému kraji přezdívku Moravské Toskánsko. Především v jarním a podzimním období se sem sjíždějí fotografové doslova z celého světa. Ať už jste fotograf, cyklista či turista, neváhejte a přijeďte se na Moravské Toskánsko podívat, budete jistě okouzleni.

POZVÁNKA NA FESTIVAL:
ČESKÉ KOŘENY – 10 LET
Cyklus dokumentárních filmů České kořeny kyjovského tvůrce Tomáše Kubáka viděly již tisíce diváků z projekcí doma i ve světě, na internetu či na obrazovkách České televize.

Tyto příběhy o cestách za svobodou jsou inspirujícími příklady toho, jak se Češi dokázali po odchodu z totalitního Československa ve světě prosadit. Ve dnech 5.-7.6.2018 České kořeny oslaví 10 let své existence. Tuto slavnostní akci zaštítí předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch a bývalá první dáma Dagmar Havlová. Můžete se těšit na zahajovací koncert, výstavu výtvarných děl, filmovou premiéru nového dokumentu České kořeny v Lucembursku a Belgii a celodenní přehlídku dříve natočených dokumentů (České kořeny ve Švédsku, ve Švýcarsku, ve Vídni, ve Vancouveru). Přijeďte, jste srdečně zváni! Více se dozvíte na webu www.ceskekoreny.cz a na facebookových stránkách České kořeny.

 

Informační centrum města Kyjova
Svatoborská 26, 697 01 Kyjov
Tel.: +420 518 323 484
E-mail: info@mukyjov.cz
www.ickyjov.cz

TEXT: Lucie Tomanová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here