POZVÁNKA DO KRÁLOVSKÉHO MĚSTA KOLÍNA

0
1034

Přijměte pozvání do královského města Kolína, kde můžete obdivovat významné architektonické i technické památky, navštívit některý z koncertů Kolínského kulturního léta nebo se vydat na výlet např. po stopách bitvy u Kolína.

Aplikace a hra v rozšířené realitě s názvem Tajemný Kolín vás provede po sedmi nejvýznamnějších památkách města, kam patří vedle Karlova náměstí chrám sv. Bartoloměje se zvonicí a kostnicí, synagoga a bývalá židovská škola, starý židovský hřbitov, zámek, věž Práchovna a rozhledna Vodárna. Nasnímejte informační panely u těchto sedmi památek a začněte hrát. Po splnění úkolu čeká všechny drobná odměna v jednom z informačních center.

Hlavní dominantou a nejcennější architektonickou památkou města je chrám sv. Bartoloměje, který je mimořádným dílem gotické architektury, stavbu vysokého katedrálního chóru prováděl v letech 1360–1378 významný stavitel Karla IV. Petr Parléř.

Bývalá židovská čtvrť náleží k nejcennějším památkám svého druhu na území Čech. Tento kolínský židovský klenot je právem nazýván Jeruzalém na Labi. Kolínská synagoga je jedna z nejstarších a nejcennějších synagog na území Čech. Na starém židovském hřbitově najdeme téměř 2700 náhrobků, je zde pochován i jediný syn pražského rabína Jehudy Löwa (Maharala) Becalel, který v Kolíně zastával funkci rabína. Nově vznikla Stolperstein stezka, která připomíná památku zavražděných kolínských Židů.

Rozhledna Vodárna Kolín je cenným dokladem architektury celé 1. poloviny 20. století. Čtyřicet pět metrů vysoká věž nabídne návštěvníkům vyhlídku z nejvyššího patra, přístup přímo do prostoru bývalé vodní nádrže a tematicky zaměřené expozice. Lesopark Borky s pomníkem medvědů od Kolína nabízí zázemí pro odpočinek i sport, vypravit se můžete také na projížďku nejstarší polabskou řepařskou drážkou.

Město Kolín má návštěvníkům co nabídnout, přijeďte se přesvědčit.

www.mukolin.cz
www.tajemny.kolinzije.cz
www.vodarnakolin.cz

MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM KOLÍN
Na Hradbách 157, 280 02, Kolín I
Tel.: +420 321 712 021, +420 774 138 197
E-mail: mic@mukolin.cz
www.infocentrum-kolin.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here