Z Tachova až do Anglaina údolí

0
1055

Projděte se Tachovem a poznejte jeho bohatou a zajímavou historii. Dnešní Tachov nabízí celou řadu historických památek a míst vhodných ke krásným procházkám i cyklistickým projížďkám, např. Agláino údolí podél řeky Mže až k jízdárně ve Světcích nebo Knížecí alej k minerálnímu prameni. Atraktivní je také možnost využití rozsáhlého sportovního areálu. Rovněž lze využít nově vybudované cyklotrasy kolem Tachova, které navazují na další jiné trasy.

Pro milovníky přírody a turistiky

Naučná stezka Světecký vrch seznamuje se skrytým tajemstvím vzniku místního křemene, jeho těžbou a využitím. Lákadlem na trase naučné stezky je odpočinkový altán a dřevěná prolézačka ve tvaru T-Rexe. Celou trasou provází návštěvníky na informačních tabulích oblíbené komiksové postavičky Čtyřlístek.

Naučná stezka Vysoká – Světce – dva kilometry dlouhá trasa na vrchu Vysoká představuje přírodní a historické zajímavosti této lokality.

Rozhledna Tachov – Vysoká
Rozhledna, která se tyčí na vrchu Vysoká nad Tachovem (563 m n. m.), nabízí jedinečnou vyhlídku na město Tachov a okolí. Rozhledna je vysoká 28, 7 m, vyhlídková plošina je ve výšce 25, 2 m. Pro návštěvníky je přímo na vyhlídce k dispozici fotopoint. Rozhledna je celoročně a bezplatně přístupná. V její blízkosti se nachází také památník husitské bitvy u Tachova v r. 1427.

Tachovský zámek
Klasicistní zámek stojí na místě středověkého královského hradu. Prohlédnout si můžete stálou expozici historie Tachova a zámecké komnaty připomínající život bývalých majitelů zámku – knížecího rodu Windischgrätzů.

Jízdárna Tachov – Světce (3km od Tachova)
Největší česká a druhá největší jízdárna ve střední Evropě. V letním období využívaná i pro pořádání koncertů, výstav. Termíny komentovaných prohlídek a přehled všech akcí na www. jízdarna-svetce.cz

Muzeum Českého lesa v Tachově
Stálé expozice historie, národopisu a přírody. Muzeum se nachází v budové bývalého františkánského kláštera.

Informační centrum
Tel.: +420 374 630 000, 374 630 001
E-mail: infocentrum@mkstc.cz

Tachovský zámek + jízdárna Světce
Tel.: +420 373 700 893
E-mail: info@tachovskyzamek.cz
www.tachov-mesto.cz

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here