Navštivte královské horní město Stříbro – v městském muzeu se seznámíte s jeho historií

0
1016
Pohled na muzeum v budově minoritského kláštera

Městské muzeum vlastivědného typu je umístěno v historické budově barokně přestavěného, původně gotického, minoritského kláštera z poloviny 13. století. Nedílnou součástí muzea je i turistické infocentrum v přízemí.

Západní křídlo minoritského kláštera

Expozice:
Historie města v časové ose, archeologie – doba kamenná až slovanské osídlení, Minerály stříbrských rudních žil, Historie hornictví na Stříbrsku, Minerály a horniny-systematická sbírka, Paleontologie-fosilní živočichové a rostliny, Zoologie (savci, ptáci, měkkýši, brouci a motýli), Etnografie – selská světnice ze Sulislavi, Umění a Řemesla (výrobky, nábytek, porcelán, sklo, sochy, obrazy), Motokros – historie a legendy stříbrského motokrosu.

V přízemí budovy kláštera, v severní části ambitu je zpřístupněna křížová chodba. Zde jsou odkryty dva gotické portály a další architektonické prvky. Městské muzeum provozuje i věž Děkanského kostela Všech svatých s možností vyhlídky na město a jeho okolí.

Maňásci a loutky

V galerii muzea se konají během roku četné výstavy, nyní: „Maňásci a loutky“ ze sbírky paní
Jarmily Strakové. Žánrově bohatou výstavu vhodnou pro děti s rodiči a prarodiči lze zhlédnout od 9.června do 5. září 2020.

Více na:
www.muzeum-stribro.cz
www.infocentrumstribro.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here