OBJEVTE KOUZLO MĚSTA TŘEBÍČ

0
1216

Navštivte město Třebíč, které je známé nejen díky svým památkám zapsaným na seznam UNESCO. V Třebíči se můžete toulat tajemnými uličkami a hledat malebná zákoutí židovské čtvrti nebo obdivovat klenot mezi místními památkami – baziliku sv. Prokopa.

Město Třebíč se nachází uprostřed malebného podhůří kopcovité krajiny Českomoravské vrchoviny. Díky bohaté historii města mohou návštěvníci obdivovat mnoho cenných památek, z nichž ty nejvýznamnější byly zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jsou jimi bazilika sv. Prokopa, která patří ke skvostům středověkého stavitelství a unikátní židovská čtvrť se hřbitovem. Třebíč toho nabízí mnohem víc.

V Galerii Ladislava Nováka můžete navštívit pamětní síň třebíčského rodáka Antonína Kaliny, která má připomínat jeho hrdinský čin. Z koncentračního tábora Buchenwald totiž zachránil více než 900 židovských chlapců. Světovým unikátem je Expozice Franta, která představuje darované dílo od třebíčského rodáka Františka Mertla, uměleckým jménem FRANTA. Kromě expozice v Třebíči je Frantovo dílo součástí téměř šedesáti významných veřejných sbírek prakticky po celém světě. Za zábavou pak můžete v Třebíči vyrazit do aquaparku Laguna nebo do ekotechnického centra Alternátor, které je jediným Science centrem na Vysočině.

Město a jeho okolí uspokojí nejen obdivovatele historie a památek, ale také milovníky přírody. Třebíč se totiž nachází v jedné z ekologicky nejčistších oblastí České republiky. Malebný ráz zdejší krajiny a čistá příroda vytvářejí vhodné podmínky pro relaxaci i aktivní odpočinek v podobě turistiky či cykloturistiky. Město Třebíč je tak místem, kde lze propojit poznávání historických krás s aktivním odpočinkem v přírodě.

Přijměte naše pozvání a objevte na svých cestách město plné památek, přírodních krás a kulturních akcí.

www.visittrebic.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here