Posázaví – místo pro aktivní dovolenou

0
967

Při mnoha cestách krásami české krajiny nelze opomenout nádherná místa Posázaví. Celá oblast kolem řeky Sázavy nabízí spojení krásné přírody, historických památek a aktivního odpočinku. Srdcem je město Benešov s dominantou v podobě zámku Konopiště.

Mezi další atraktivní místa se řadí např. hrad Český Šternberk, zámek Jemniště, Slapská přehrada, bájná hora Blaník, hvězdárna v Ondřejově, krajina Josefa Lady s jeho rodnou vsí Hrusice a mnoho dalších míst. Rodiny s dětmi si jistě užijí návštěvu Farmaparku Soběhrdy, jež je od Benešova vzdálen pouhých 8 km.

Při plánování výletů je ideálním výchozím místem právě zmiňované město Benešov, které už dávno není jen městem spjatým s vojenskou historií. Na své si zde přijdou malí, velcí, staří i mladí, sportovci, vyznavači historie, kultury i přírody.

Nejen pro rodiny s dětmi se nabízí jako skvělá volba hotel Benica, který disponuje vším, co ke spokojené dovolené potřebujete. Děti se mají možnost vyřádit ve velké vnitřní herně, která je vybavená opravdu lákavými atrakcemi a hračkami. Pro větší děti je venku nové venkovní hřiště evokující všudypřítomné horkovzdušné balony. Věděli jste, že Konopiště je jedno z nejvyhledávanějších lokalit pro vyhlídkové balonové lety?

Po celodenním výletu si mohou hosté hotelu Benica odpočinout u venkovního bazénu a ochutnat výbornou místní kuchyni. Večerní posezení v útulné venkovní zahradě je už jen tečkou za aktivně stráveným dnem.

Přijeďte do Posázaví, nudit se nebudete a vězte, že víkend vám stačit nebude.

www.benica.cz
www.e-pobyty.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here