Jarní Klášterec vybízí k výletům po okolí

0
737

Klášterec nad Ohří najdete na rozhraní Doupovských a Krušných hor, v údolí řeky Ohře. Jeho historické jádro města je městskou památkovou zónou.

Právem se pyšní titulem „město porcelánu“. V roce 1794 u nás byla postavena druhá nejstarší porcelánka v Českých zemích a provoz této porcelánky, bohužel již v nových budovách, funguje dodnes pod názvem Thun 1794 a.s.

Dominantou města je neogotický zámek, který obklopuje rozsáhlý anglický park s dendrologicky významnými dřevinami.

V okolí města si můžete vyšlápnout na některý z blízkých hradů, které nabízí neopakovatelné výhledny po okolí, ať už je to zřícenina hradu Šumburk či hradu Lestkov.

Nezapomeňte si udělat výlet i na další přírodní krásy, které okolí Klášterce nabízí, ať už to budou Rašovické skály, kde najdete jednu z nejhezčích vyhlídek v katastru města nebo Špičák nad Perštejnem a nádhernou vyhlídkou na údolí mezi Doupovskými a Krušnými horami.

Pokud vám nevadí trochu náročnější výšlap, tak kopec Mravenčák je to pravé. Z města jste na parádní vyhlídce na řeku Ohři zhruba za 45 minut, pak už snad zbývá jen naučná stezka Cesta z města na samé hranici katastru, která rozhodně stojí za prozkoumání. Sledujte modrou turistickou značku a pozor, ať si nenamočíte boty!

Turistické informační centrum
nám. Dr. E. Beneše 85
431 51 Klášterec nad Ohří
Tel.: +420 474 359 687
E-mail: icklasterec@muklasterec.cz
www.klasterec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here