ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZÓNY NA TURNOVSKU

0
779

Již po sedmnácté se letos můžete těšit na akci Český ráj dětem, která tradičně zahajuje turistickou sezónu v Českém ráji. Bude se konat v sobotu 25. dubna 2020 a jak již název napovídá, je určena především rodinám s dětmi.

Akce vychází z úspěšné celoroční turistické hry „Za pověstmi Českého ráje“. V letošním putování zavítáte do Hruboskalského skalního města a na hrad Valdštejn. Děti i dospělí si vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží malou odměnu. Start bude 150 m od železniční stanice Turnov-město (směr Valdštejn) a cíl ve Sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada v Turnově. Zde čeká na všechny bohatý kulturní program a zajímavé atrakce pro děti. V cíli proběhne losování o hodnotné ceny partnerů. Celý den vyvrcholí příjezdem krále Granáta s královnou a družinou a symbolickým předáním vlády nad pohádkovou krajinou. Celá akce je pro účastníky zdarma. Bližší informace najdete na webových stránkách infocentra.

V příjemné jarní dny se vydejte na výlet do Hruboskalského skalního města, kde leží hrad Valdštejn – rodový hrad pánů z Valdštejna a zároveň jeden z nejstarších hradů Českého ráje. Za příznivého počasí otevře hrad svou bránu návštěvníkům již během posledních dvou víkendů v měsíci březnu. V dubnu pak bude otevřen o víkendech a svátcích. I v letošním roce se Valdštejn stane dějištěm mnoha zajímavých akcí. Těšit se můžete na dětmi oblíbené prohlídky s loupeživým rytířem či princeznou. Zveme vás také na úspěšné noční prohlídky, které budou letos věnovány rodu Valdštejnů. Návštěvníci nepřijdou ani o tradiční akce jakými jsou např. pouť, Hradozámecká noc s překvapením či Svatohubertská slavnost. Podrobný program a aktuální informace o otevírací době najdete na webových a facebookových stránkách hradu.

Regionální turistické informační centrum Turnov
náměstí Českého ráje 26
511 01 Turnov
Tel.: +420 484 803 041-2
E-mail: info@turnov.cz
www.infocentrum-turnov.cz

Hrad Valdštejn
Kadeřavec 18
511 22 Turnov
Tel.: +420 739 014 104,
+420 733 565 254
E-mail: info@hrad-valdstejn.cz
www.hrad-valdstejn.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here