PŘIVÍTEJTE JARO V ÚSTECKÉM KRAJI A JEHO DESTINACÍCH

0
889
Zámek Libochovice

Ochutnávky Českého středohoří

První jarní víkend, 21. března proběhne třetí ročník akce Jarní otevřené sklepy Českého středohoří. Bohatou ochutnávku vín nabídnou vinařství v Třebívlicích, Chrámcích, Vičicích, Březně a Chlumčanech.

Zubrnice

Poslední březnový víkend otevře své brány a okenice zámek Ploskovice, kde v sobotu 28. března zahájí letošní turistickou sezónu prohlídkou interiérů a zahradních grott.

O den dříve, v pátek, zahájí turistickou sezónu město Litoměřice slavnostním odhalením otisku dlaně Mistra Karla Gotta v Muzeu křišťálového doteku.

Děčín má co nabídnout

O víkendu 28. března proběhne v Děčíně tradiční akce pro milovníky cyklistiky – Jarní odemykání Labské stezky, společně se zahájením turistické sezóny města. Těšit se můžete na akci plnou zábavy, sportu a dobrého jídla. Letos nebude chybět food festival, běžecký závod, dobrá muzika, výlet s Klubem českých turistů i zábava pro vaše nejmenší. Tradiční cyklojízda startuje v 10 hodin od Cyklocentra města Ústí nad Labem s cílem v Děčíně.

Litoměřice

Teplejší duben nabízí v Českém středohoří řadu krásných velikonočních akcí. Na zámku Libochovice proběhne Pašijový týden s výkladem o velikonočních zvycích a tradicích, v Ploskovicích od Velkého pátku do Velikonočního pondělí vyzdobí zámeckou instalaci podle velikonočních tradic. V sobotu 11. dubna od 11 hodin pak můžete hledat vajíčka ukrytá v různých zákoutích zámeckého parku.

Muzeum v přírodě Zubrnice připravilo na první dubnový víkend dobovou akci Velikonoce na vsi. Kulturní program obsahuje jarní a velikonoční lidové zvyky, vynášení Morany v doprovodu folklórních souborů, zdobení kraslic, pletení pomlázek, pečení voňavých mazanců, pletení z proutí, stezka s úkoly pro děti, divadlo s pohádkou.

Velikonoce v Úštěku

Úštěcké Velikonoce v sobotu 11. dubna v centru města nabídnou již tradiční velkolepý velikonoční jarmark s řadou vystoupení, divadel i obří slepici na chůdách se svým vejcem. Dětem se představí loutková scéna nebo výtvarné dílny.

Poznejte regionální produkty Dolního Poohří

Již šestým rokem certifikuje Dolní Poohří značkou „Poohří regionální produkt®“ jedinečné služby, zážitky a výrobky z regionu podél řeky Ohře. Zájemci o certifikáty, které spravuje Asociace regionálních značek ve spolupráci s Destinační agenturou Dolní Poohří, se mohou hlásit do 22. března.

Katalog značky „Poohří regionální produkt®“ nyní obsahuje na čtyři desítky služeb, zážitků a výrobků. Úspěšní žadatelé mohou značku a logo využívat na svých produktech a propagačních materiálech. S propagací jim pomáhá také Destinační agentura Dolní Poohří.

Ploskovice

Druhý díl Magazínu regionálních značek Vychutnejte si Dolní Poohří, umožňuje návštěvníkům nahlédnout k výrobcům za originálními zážitky. Čtenáře čeká návštěva kozí farmy nebo vinařství, ochutnají med či domácí paštiky.

Krušné hory se mohou chlubit Hornickou krajinou Krupka

Nejvýznamnější je místní štola Starý Martin, která je důkazem těžby cínových a wolframových rud ve druhé polovině 19. a ve 20. století. Dominantou horního města Krupka je hrad Krupka ze 14. století, vysoký umělecký a památkový význam mají rovněž gotický městský kostel Nanebevzetí Panny Marie s přilehlou hornickou zvonicí, gotický kostel sv. Ducha, renesanční kostel sv. Anny a historické měšťanské domy.

Dožínky v Peruci

Doporučujeme navštívit vrch Mědník ve výšce 910 metrů nedaleko Klášterce nad Ohří, kde se dříve těžila železná ruda. Část podzemí Mědníku je přístupné díky štolám Panny Marie Pomocné a Země zaslíbené. Pod jižní stranou vrchu se rozkládá bývalá hornická obec Měděnec. Na vrcholu byla postavena v roce 1674 kaple Neposkvrněného početí panny Marie. Z vrcholu Mědník je krásný kruhový výhled na okolí.

Vrch Mědník

www.branadocech.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here