NEZNÁMÉ KRKONOŠE

0
1035

Máme pro vás návod, jak si užít a poznat Krkonoše trochu jinak! Nechte se od nás pozvat na horské louky poseté roubenkami, projděte se po cestách, které davy turistů míjí, kde máte možnost se rozhlédnout po krajině, nadechnout čerstvého vzduchu a vychutnat jedinečná panoramata.

A kde se dozvíte víc?

15 tras vám nabídne brožura Neznámé Krkonoše – Kam na výlet. Výlety jsme pro vás naplánovali od začátku do konce, průběh tras zaznačili do mapy, nechybí ani jejich výškový profil. Doporučíme vám zajímavá místa, kde na chvíli zastavit, která navštívit, kde se rozhlédnout. Pokud do batůžku zapomenete zabalit svačinu, potěší vás naše tipy na ověřené občerstvení. Trasy jsou vybrané tak, abyste neměli problém se dostat na začátek ani zpět, jedná se buď o okruhy, nebo poradíme s dopravou. Brožura Neznámé Krkonoše je k dispozici na pultech krkonošských informačních center i on-line na www.krkonose.eu.

A pokud jste rádi on-line, zážitky můžete načerpat prostřednictvím www.neznamekrkonose.cz. A co na blogu najdete a proč vlastně tento projekt vznikl? Na to vám nejlépe odpoví blogerka Hanka Jampílková, která je tváří Neznámých Krkonoš a prostřednictvím blogu bude prezentovat méně známé cíle výletů v nejvyšších českých horách.

• Hanko, jaký je Váš vztah ke Krkonoším?

Velice blízký. Jezdila jsem do Krkonoš na chatu už jako malá holka. Velice jsem si je oblíbila pro jejich klid. Je to pro mě takový ostrůvek svobody, kde si člověk vyčistí hlavu a nepřemýšlí nad ničím. Je to pro mě druhý domov, kam se ráda vracím.

• Jak a čím budete vést a naplňovat blog?

Jelikož jsme v době, kdy je hodně lidem lhostejná situace přírody, ale zajímají je hlavně fotografie, které si dají na své sociální sítě, tak chci lidem co nejvíce přiblížit hory vlastníma očima, a ne hledáčkem mobilu či fotoaparátu, a to: Jak se na horách správně chovat, co je v horách zakázáno, co si zjistit, když jdu na hory, tipy na výlety jak pro rodiny, tak pro zdatné turisty, tipy na ubytování, akce, výlety apod.

Blog bude spuštěn ke konci května. Projekt realizuje Krkonoše – svazek měst a obcí, destinační společnost pro Krkonoše za podpory Libereckého kraje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here