ZAŽIJ HŘEBENOVKU

0
1603

Vydejte se na pěší výlet po atraktivních hřebenových partiích Jizerských, Lužických hor, Černostudničního a Ještědského hřbetu po stopách nejdelší vyznačené hřebenové trasy v Čechách – Hřebenovky. Nově je trasa navíc vyznačena i přes Královéhradecký, Pardubický a Olomoucký kraj až na Praděd. Cesta vás zavede i za hranice k sousedům do Německa i Polska.

V Libereckém kraji můžete putovat po dvou větvích Hřebenovky – severní a jižní. Ta jižní kopíruje původní tzv. Modrou Hřebenovku, která byla proznačena již před více než 118 lety. Začíná u České budky v Krkonoších a přes polské území kolem chaty Szrenica a okolo Jakuszyc pokračuje do osady Jizerka, dále přes Desnou, Tanvald, Černostudniční hřeben na Milíře a vystoupá přes Ještědský hřeben až na Ještěd. Následně prochází kolem Vápenného, Vraní skály, Horní sedlo až do Petrovic, kde přechází na německé území a prochází nejkrásnější krajinou Žitavských hor. Zpět na české území se vrací pod Luží.

Celková délka jižní větve je cca 106 km, proto doporučujeme ji rozdělit do několika etap. Jednotlivé úseky jsou navrženy v cca 10 – 20 km úsecích a je dbáno na to, abyste mohli využít i veřejnou dopravu.

Prožijte letošní dovolenou s baťohem na zádech a prozkoumejte místa pohraničních hor – prostě „Zažijte Hřebenovku“. Jednotlivé etapy i zajímavosti na celé trase najdete na portále www.hrebenovka.cz

Projekt „Česko-polská Hřebenovka – východní část“ reg. č. CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_025/0001254 je podpořen z Programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Česká republika – Polsko 2014 – 2020.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here