VÁNOČNÍ NÁLADA V ČESKÉ LÍPĚ

0
1482

Českolipané milují adventní čas a Vánoce. Vánoční trhy s nabídkou dárků, vůně jehličí a svařeného vína, vánoční koledy, to vše umocňuje kouzlo blížících se Vánoc.

Pro adventní čas je připravena řada akcí, které navodí tu správnou vánoční atmosféru. V sobotu 1. prosince v 18 hodin bude na náměstí T. G. Masaryka slavnostně rozsvícen vánoční strom. Doprovodný program, na kterém vystoupí základní a mateřské školy v České Lípě, Základní umělecká škola v České Lípě, Spirituál kvintet nebo dudácká muzika Bedrník, začíná již ve 14 hodin. Po celý den bude na náměstí T. G. Masaryka v České lípě probíhat velký vánoční jarmark.

První prosincový den začíná advent také na vodním hradě Lipý a v blízkém Centru textilního tisku. Na vánočních dílnách si mohou návštěvníci vyrobit například vánoční věnec nebo výzdobu. Vánoce v duchu staročeských tradic zažijete 8. 12. na vodním hradě Lipý, kam můžete zajít na tradiční vánoční jarmark se zabíjačkou, výrobou a prodejem zabíjačkových specialit, hudebním a divadelním představením, živým zvířecím betlémem nebo s čerty v gotických sklepích. Více informací se dozvíte na www.lipy.cz nebo na tel. 737 527 042.

Vlastivědné muzeum a galerie pořádá od od 4. do 9. prosince již XXVIII. Vánoční trhy v muzeu s ukázkami řemesel, dílnami pro děti, bohatým občerstvením a vystoupením žáků mateřských, základních škol a ZUŠ Česká Lípa. Nebude chybět ani mikulášská nadílka. Dne 15. 12. se mohou děti těšit na Čekání na Ježíška s celodenním programem, pohádkou a tvůrčími dílnami. Ve 14 hodin začne beseda a autogramiáda s oblíbenou ilustrátorkou a spisovatelkou dětských knih Andreou Popprovou. Aktuální informace na www.muzeumcl.cz

Regionální turistické informační centrum
námestí T. G. M. 2, 470 36 Ceská Lípa
Tel.: +420 487 881 105, 487 881 106
E-mail: rtic@mucl.cz
www.turistika.mucl.cz

 

FOTO: Václav Soukup

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here